Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXIII Niedziela Zwykła 2023-11-19

XXXIII Niedziela Zwykła 2023-11-19

Dzisiaj w całym Kościele, z inicjatywy Papieża Franciszka, obchodzimy Światowy Dzień Ubogich. Członkowie Caritasu rozprowadzają tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Złożone przy tej okazji ofiary zostaną przekazane na rzecz ubogich.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

Zbiórka aspirantów odbędzie się na plebanii we wtorek o godz. 16.30.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na środową Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę o godz. 9.00 w kościele pw. św. Elżbiety w Starym Sączu odbędzie się obrzęd błogosławieństwa nowych lektorów. Będzie wśród nich siedmiu ministrantów z naszej parafii. Gratulujemy nowym lektorom orz ich rodzicom.

Również w sobotę w Tarnowie-Mościcach odbędzie się II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyjazd członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej z naszej parafii z parkingu koło kościoła nastąpi o godz. 7.15.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Jest to święto patronalne wszystkich ministrantów i lektorów. Pamiętajmy o nich w naszych modlitwach.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.