Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXII Niedziela Zwykła 2023-11-12

XXXII Niedziela Zwykła 2023-11-12

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na cele parafialne. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. 

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

Na środową Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 17.30 oraz Mszę św. wieczorną zapraszamy wszystkie dzieci z klasy trzeciej wraz z ich rodzicami. Będzie to kolejne spotkanie przygotowawcze przed Uroczystością I Komunii św.

W tym roku wypada 5 rocznica śmierci wieloletniego proboszcza naszej parafii ks. prałata Józefa Atłasa. Z tej okazji zaprosiliśmy księży z całego dekanatu, którzy w Jego intencji odprawią Mszę św. we czwartek o godz. 19.00. Mamy nadzieję, że w tej Mszy św. weźmie udział wielu parafian, którzy przez lata korzystali z duchowej posługi ks. prałata Józefa. Serdecznie zapraszamy.

W najbliższą sobotę odbędzie się kolejne Spotkanie z Jezusem w języku angielskim. Zapraszamy dzieci z grupy młodszej na godz. 9.00 i z grupy starszej na godz. 10.00.

W sobotę 25 listopada w godz. 9.00 – 14.00 w Tarnowie-Mościcach odbędzie się II Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Wyjazd członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej z naszej parafii z parkingu koło kościoła nastąpi o godz. 7.15. Prosimy o zgłoszenia w najbliższym czasie do ks. proboszcza.

W najbliższą niedzielę będziemy w Kościele obchodzić, ustanowiony z inicjatywy Ojca św. Franciszka, Światowy Dzień Ubogich. Tego dnia członkowie Parafialnego Oddziału Caritas będą rozprowadzać po Mszach św. tzw. „Chlebki Miłosierdzia”. Możemy je otrzymać składając ofiary do puszek na rzecz ubogich. „Bóg zapłać” za ofiary za dar serca.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.