Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2023-11-26

Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata 2023-11-26

Przeżywamy dziś Uroczystość Chrystusa Króla Wszechświata. Za publiczne odmówienie Aktu poświęcenia rodzaju ludzkiego Chrystusowi Królowi. Po każdej Mszy św. odmówimy go wspólnie przed Najświętszym Sakramentem.

Dzisiaj obchodzimy także Dzień Liturgicznej Służby Ołtarza. Wyrażamy wdzięczność ministrantom i lektorom – zwłaszcza tym, którzy pilnie pełnią służbę przy ołtarzu. Gratulujemy ich rodzicom dobrego wychowania swoich synów.

Zapraszamy na  Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30. Również we wtorek o godz. 18.30 odbędzie się spotkanie rodziców dzieci z klasy trzeciej w sprawie przygotowania tegorocznej Szopki w kościele.

Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej zostanie odprawiona we środę o godz. 17.30. 

Uczniów z klasy siódmej, wraz z ich rodzicami zapraszamy na spotkanie w kościele  we czwartek o godz. 18.30.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Okazja do spowiedzi św. codziennie przed Mszami i w piątek od godz. 17.00. Z okazji I soboty zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej wraz z rozważaniem o godz. 17.00.

W przyszłą niedzielę podczas Mszy św. o godz. 10.30 odbędzie się obrzęd przyjęcia aspirantów do grona ministrantów. Serdecznie zapraszamy zwłaszcza ich rodziców i bliskich.

Najbliższa niedziela to już pierwsza niedziela Adwentu. Jak co roku przed kościołem będziemy mogli nabyć świecę wigilijną, którą stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Składając ofiarę, nie mniejszą niż 8 zł, możemy pomóc dzieciom z rodzin najuboższych. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie rozprowadzania świec. 

Wczoraj przedstawiciele naszej parafii wraz z ks. proboszczem wzięli udział w II Diecezjalnym Forum Parafialnych Rad Duszpasterskich. Kolejne spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej  odbędzie się za 2 tygodnie – w niedzielę 10 grudnia o godz. 16.30.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Do „Gościa Niedzielnego” jest dołączony bezpłatnie kalendarz ścienny na przyszły rok.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na film „Figurant”. Ten fabularny film ukazuje postać Karola Wojtyły – kapłana a potem biskupa śledzonego przez agentów Służby Bezpieczeństwa. Na tle działań ludzi mu wrogich jeszcze wyraźniej widać niezwykłą świętość Jana Pawła II. Film można obejrzeć we czwartek o godz. 19.00. Po filmie można będzie wysłuchać ciekawej dyskusji na temat filmu i wydarzeń o których on mówi. Cena biletu wynosi tylko 10 zł. 

Sołtys wsi oraz koło Gospodyń Wiejskich zapraszają dzieci z Łazów Biegonickich na zabawę andrzejkową w sobotę w godz. 15.00 – 18.00 w Wiejskim Domu Kultury.

We środę 6 grudnia od godz. 10.00 w Przychodni Lekarskiej ESKULAP przy ul. Królowej Jadwigi 20 w Starym Sączu odbędą się badania USG Doppler Przepływów Szyjnych i Kończyn Dolnych, USG Tarczycy, Nerek, Płuc i Stawów oraz Echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje – w Przychodni.