Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Adwentu 2023-12-03

I Niedziela Adwentu 2023-12-03

Rozpoczęliśmy Adwent – czas duchowego przygotowania się na Boże Narodzenie i na powtórne przyjście Pana Jezusa na ziemię. Zapraszamy do uczestnictwa we Mszach św. ku czci Matki Bożej zwanych „roratami”. Będą one odprawiane począwszy od jutra:  od  poniedziałku do piątku o godz. 18.00 i w sobotę o godz. 6.00. Msza św. wieczorna w sobotę jest już Mszą św. „niedzielną”. W okresie Adwentu nie ozdabia się ołtarzy kwiatami i nie śpiewa się „Chwała na wysokości”. Podczas rorat zachowamy zwyczaj wygaszania świateł w kościele od początku Mszy św. aż do Ewangelii. Zachęcamy do przynoszenia na roraty świec i ich zapalania tuż przed Mszą św. Zadbajmy o zabezpieczenie świec, by nie „nakapać” wosku na podłogę. Prosimy, aby przed roratami dzieci gromadziły się z tyłu kościoła skąd procesyjnie wejdą przed ołtarz. 

Po pierwszych Roratach dzieci otrzymają kartę adwentową a w kolejne dni obrazki, które powinny wklejać na tę kartę. Ostatniego dnia Rorat najpilniejsze z nich otrzymają pamiątki. Codziennie przed Roratami dzieci mogą też składać do koszyka na ołtarzu Matki Bożej podpisane serduszka z wymienionym dobrym uczynkiem, który danego dnia wykonały. Jedno z dzieci codziennie otrzyma do domu figurkę Matki Bożej, przed którą winno się pomodlić a następnego dnia przynieść ją do kościoła. Przed Roratami, jak co roku, śpiewamy Godzinki. Podobnie jak w ubiegłym roku w przedsionku kościoła będą się znajdowały z proponowanymi zadaniami adwentowymi dla osób poszczególnych stanów.

Uczniów z klasy ósmej zapraszamy na Mszę św. roratnią oraz spotkanie przygotowawcze przed bierzmowaniem we wtorek o godz. 18.00.

We środę 6 grudnia obchodzimy w kościele wspomnienie św. Mikołaja. Św. Mikołaj żył w IV wieku i był biskupem miasta Miry słynącym z wielkiej dobroci. Na pamiątkę jego dobroci w dniu jego wspomnienia chrześcijanie obdarowują się nawzajem podarunkami. Przekazujmy dzieciom prawdziwą historię św. Mikołaja – biskupa czyniącego dobro z miłości do Boga i ludzi.

Na środową Mszę św. roratnią zapraszamy szczególnie ministrantów, lektorów, dziewczęta z DSM-u oraz członków Grupy Młodzieżowej.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Modlimy się szczególnie o nowe i święte powołania do służby Bożej w kapłaństwie, także z naszej parafii. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00. 

W piątek obchodzimy Uroczystość Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00. Na Mszę św. o godz. 18.00 zapraszamy szczególnie dzieci z klasy trzeciej, które otrzymają medaliki.

Członkowie Caritasu rozprowadzają dzisiaj przed kościołem opłatki oraz świece wigilijne, które stawiamy na naszych stołach w dzień Wigilii. Złożone przy tej okazji ofiary będą przeznaczone na działalność Caritasu. 

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii w przyszłą niedzielę o godz. 16.30.

Będzie to również II niedziela miesiąca. Zmiana tajemnic różańcowych odbędzie się po Mszy św. o godz. 7.30. Ofiary złożone tego dnia na tacę będą przeznaczone na zbliżający się remont naszych organów.

W najbliższą niedzielę będziemy przeżywać „Dzień modlitwy i pomocy materialnej Kościołowi na Wschodzie”. Składając ofiary do puszek będziemy mogli wesprzeć działalność Kościoła na dawnych polskich Kresach. Zbiórkę przeprowadzą członkowie Caritasu. 

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy do zapoznania się także z nowym magazynem wydawanym przez Wydawnictwo „Gość Niedzielny” zatytułowanym „Historia Kościoła”. Ten kolorowy dwumiesięcznik w ciekawy sposób przedstawia ciekawe a mało znane wydarzenia z historii Kościoła. Cena – 12 zł. Dzieci, które otrzymują prenumeratę czasopism religijnych prosimy po ich odbiór do zakrystii.

W tym tygodniu odeszli do wieczności: śp. Zofia Fornagiel (wywodząca się z naszej parafii), śp. Stanisław Gawlak z Łazów Biegonickich oraz śp. Józef Wierny z ul. Biegonickiej. Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…