Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXXI Niedziela Zwykła 2021-10-31

XXXI Niedziela Zwykła 2021-10-31

Zapraszamy na nabożeństwo różańcowe dzisiaj o godz.15.00.

Jutro przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. Msza św. w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o godz. 14.00. Po Mszy św. odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz.

Zgodnie z diecezjalną tradycją w dniu jutrzejszym ministranci i lektorzy będą zbierać przed cmentarzem ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

Pojutrze wypada Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy ksiądz może odprawić trzy Msze św. – jedną w intencji zamówionej przez ofiarodawcę, drugą w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., trzecią za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to forma duchowej pomocy Kościoła dla zmarłych, zwłaszcza dla tych za których nikt z bliskich się nie modli. W naszej parafii w Dzień Zaduszny Msze św. odprawione będą o godz. 6.00, 7.00 i 18.00. Wypominki z modlitwami za zmarłych odmówione zostaną o godz. 6.30 i 17.30.

Zachęcamy do wypraszania dla swoich bliskich zmarłych odpustów (czyli darowania przez Boga kary doczesnej należnej człowiekowi za grzechy odpuszczone już na spowiedzi św.). W bieżącym roku, w związku z pandemią COVID-19, na mocy decyzji Stolicy Apostolskiej, odpusty za zmarłych będzie można uzyskać przez cały listopad, a nie tylko przez pierwszy tydzień listopada. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej, modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jeżeli wzbudzimy w duszy postanowienie unikania jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego – możemy uzyskać odpust zupełny, jeśli nasze postanowienie nie będzie całkowite – odpust cząstkowy.

W dni powszednie oktawy Uroczystości Wszystkich Świętych do piątku włącznie zapraszamy na różaniec z Wypominkami za zmarłych o godz. 17.30. Przez kilka dni Msze św. wieczorne połączone będą ze śpiewem Nieszporów za zmarłych.

Przypominamy, że wypominki za zmarłych odmawiane są w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 6.00, 7.30 i 10.30. Nazwiska zmarłych z Wypominek listopadowych są czytane „po kolei” natomiast nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych przed Mszami, które wybrały osoby proszące o Wypominki. W wypadku nie podania żadnej godziny nazwiska te są dołączone do jednej z list.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Z racji I soboty zapraszamy do modlitwy różańcowej o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce maryjnej i obrzędem Komunii św. Msza św. „niedzielna” będzie sprawowana o godz. 18.00.

W związku ze zbliżającym się Świętem Niepodległości uczniowie Szkoły Podstawowej w Biegonicach przygotowali Koncert pieśni patriotycznych. Serdecznie wszystkich zapraszamy w najbliższą niedzielę o godz. 10.00.

W przedsionku kościoła znajdują się różańce wykonane przez uczniów naszej szkoły – członków Szkolnego Koła Caritas. Zachęcamy do bezpłatnego pobrania ich ze stolika oraz modlitwy w intencji naszych zmarłych.

Członków Róży im. św. Judy Tadeusza prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką: „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela” i „Miłujcie się”.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Józefa Tokarz z Łazów Biegonickich. Polećmy jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu…