Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXX Niedziela Zwykła 2019-10-27

XXX Niedziela Zwykła 2019-10-27

Zapraszamy do modlitwy różańcowej – dzisiaj o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30 – zwłaszcza tych, którzy w bieżącym roku w tych nabożeństwach jeszcze nie uczestniczyli. Serdecznie dziękujemy tym rodzicom, którzy systematycznie brali udział w nabożeństwach różańcowych wraz ze swoimi dziećmi. Na ostatnie nabożeństwo różańcowe we czwartek dzieci niech przyniosą do kościoła karty z naklejonymi obrazkami – otrzymają pamiątki.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadać będziemy we czwartek w godz. 15.30 – 16.30 oraz 17.00 – 18.00. Będzie to równocześnie spowiedź św. pierwszopiątkowa.

Ministrantów oraz lektorów zapraszamy na zbiórkę w poniedziałek o godz. 17.00 a dziewczęta ze Stowarzyszenia Dzieci Maryi na spotkanie we środę o godz. 16.30.

W piątek wypada Uroczystość Wszystkich Świętych. Msze św. sprawowane będą w kościele o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 10.30 a w Kaplicy Cmentarnej o godz. 14.00. Po Mszy św. w Kaplicy odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz. Tradycyjnie w Uroczystość Wszystkich Świętych przed Cmentarzami całej diecezji, w tym także przed naszym cmentarzem, zbierane będą ofiary przeznaczone na utrzymanie Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel. Z racji wypadającej w piątek Uroczystości Wszystkich Świętych tego dnia nie obowiązuje post od potraw mięsnych. Nie będzie także odwiedzin chorych z posługą kapłańską.

Informujemy, że w Dzień Wszystkich Świętych oraz Dzień Zaduszny czynny będzie dodatkowo parking na placu przy ulicy Węgierskiej. Prosimy, by nie parkować samochodów przed samą kaplicą, by umożliwić wiernym spokojny udział w liturgii. W te dni czynna będzie ubikacja z tyłu Kaplicy Cmentarnej.

Członkinie Róży im. Miłosierdzia Bożego prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.

U ministrantów można nabywać prasę katolicką. W te listopadowe dni warto nieco więcej czasu poświęcić na przypomnienie sobie prawd o życiu wiecznym. Do dzisiejszego „Gościa Niedzielnego” jest dołączony film o św. Bernadecie oraz objawieniach Matki Bożej w Lourdes. Ze względu na wzrost kosztów produkcji począwszy od tego numeru „Gość Niedzielny” będzie kosztował 6 zł.

W ubiegły piątek specjaliści z Krakowa dokonali fachowej konserwacji pieców akumulacyjnych w naszym kościele. Było to niezbędne po 6 latach pracy pieców oraz ich zanieczyszczeniu powstałemu na skutek malowania kościoła. Koszt konserwacji wyniósł 2100 zł. Obecnie piece są gotowe do kolejnego roku pracy.

Na ogrodzeniu placu kościelnego pojawiły się tablice informujące o pozyskanych w ubiegłym i bieżącym roku dotacjach na niektóre prace związane z renowacją kościoła. Zgodnie z przepisami państwowymi będą one tam wisieć przez 3 lata.

W tych dniach kończymy dokonywać zmian i uzupełnień wersji internetowej naszego cmentarza. Bardzo zależy nam, by wszelkie dane znajdujące się tam były aktualne. W związku z powyższym bardzo prosimy, by jakichkolwiek zmian dotyczących grobów czy osób w nich pochowanych dokonywać w porozumieniu z parafią.

Proszono nas o ogłoszenie:

Komenda Miejska Policji w Nowym Sączu, w związku z licznymi ostatnio oszustwami metodą „na wnuczka”, „na policjanta” , „na syna/córkę” apeluje do wszystkich a zwłaszcza do seniorów o rozwagę i ostrożność. Nigdy nie należy przekazywać pieniędzy nieznajomym, nawet jeżeli podają się telefonicznie za policjantów czy krewnych. W razie jakichkolwiek wątpliwości należy niezwłocznie skontaktować się z Policją, dzwoniąc pod numer alarmowy 112.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Helena Arendarczyk z ul. Węgierskiej. Polećmy Jej duszę Miłosierdziu Bożemu.

Dobry Jezu…