Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2019-10-20

XXIX Niedziela Zwykła 2019-10-20

Rozpoczynamy dziś Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy głoszących Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz misji.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy ikon w naszym kościele dzisiaj po wszystkich Mszach św. Po Mszy św. o godz. 10.30 będzie możliwość spotkania się z autorką ikon p. Barbarą Ruchała i dowiedzieć się więcej na temat ikon.

Zachęcamy do wspólnej modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. W najbliższą środę na różaniec zapraszamy szczególnie dzieci z klasy trzeciej szkoły podstawowej. Przed nabożeństwem tj. o 17.20 zostaną poświęcone różańce, które otrzymają rodzice tych dzieci. Następnie rodzice wręczą różańce swoim dzieciom a potem razem z nimi wezmą udział we wspólnej modlitwie. Natomiast w niedzielę różaniec poprowadzi Przedszkole im. Ojca Pio.

Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty – przed Mszą poranną oraz podczas nabożeństw różańcowych. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką, w której znajdziemy wiele interesujących artykułów na temat misji. Zachęcamy do nabywania specjalnego numeru tygodnika katolickiego „Idziemy” poświęconego pracy misyjnej misjonarzy z diecezji tarnowskiej. Cena jedynie 2 zł.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia Barcice zaprasza na Misyjny Wieczór Młodych w tamtejszym kościele w najbliższy piątek o godz. 16.45. W programie przewidziana jest modlitwa w intencji misji oraz świadectwa mieszkańców Barcic z pobytu w Tanzanii. Więcej informacji można znaleźć na plakacie w gablocie.

Prezydent Miasta zaprasza na spotkanie konsultacyjne w sprawie koncepcji połączenia Drogi Krajowej nr 87 z Drogą Wojewódzką nr 969 wraz z budową mostu na Dunajcu. Spotkanie odbędzie się w najbliższy wtorek w Miejskim Ośrodku Kultury w Nowym Sączu, Aleje Wolności 23, o godzinie 17:00.

Zarząd Osiedla Biegonice zaprasza wszystkich zainteresowanych mieszkańców Osiedla na spotkanie dotyczące planów likwidacji dwóch przejazdów kolejowych na terenie naszego Osiedla. Spotkanie odbędzie się jutro o godz. 18.00 w budynku przy ul. Zakładników 1 (Remiza).