Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2023-10-08

XXVII Niedziela Zwykła 2023-10-08

Przeżywamy II niedzielę miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę lub konto parafii na remont organów.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30.

We wtorek różaniec poprowadzą członkowie Parafialnej Rady Duszpasterskiej. Również we wtorek po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie parafialnego oddziału Caritas. Zapraszamy także chętnych, którzy chcieliby włączyć się w działalność Caritas. 

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej.

W sobotę wypada Dzień Edukacji Narodowej. Podczas różańca będziemy modlili się   o Boże błogosławieństwo dla nauczycieli w ich niełatwej ale ważnej pracy.

W najbliższą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Będziemy modlić się o to, abyśmy umieli realizować w naszym życiu nauczanie św. Jana Pawła II. Tego dnia w całej Polsce będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla zdolnej    a niezamożnej młodzieży. W naszej parafii zbiórkę przeprowadzi młodzież z Grupy Młodzieżowej. Tego dnia młodzież będzie pod kościołem rozprowadzać także świece. Środki uzyskane z ich sprzedaży zostaną przeznaczone na działalność Grupy.

Również w najbliższą niedzielę w całym kraju odbędą się wybory do Sejmu i Senatu oraz ogólnonarodowe referendum. Kościół przypomina, że dla katolików udział  w wyborach jest obowiązkiem moralnym. Kościół zachęca do głosowania na te osoby i partie które, naszym zdaniem, w swoim działaniu w największym stopniu kierują się wskazaniami Ewangelii. Warto sprawdzić zwłaszcza czy nasi kandydaci zobowiązują się bronić prawa do życia każdego człowieka – od poczęcia aż do naturalnej śmierci oraz bronić małżeństwa jako związku mężczyzny i kobiety. Bardzo prosimy o pomoc w głosowaniu dla osób starszych i słabszych w naszych domach poprzez ich dowiezienie do punktu głosowań.

Jak w każdą trzecią niedzielę miesiąca w przyszłym tygodniu na Mszę św. o godz. 9.00 zapraszamy szczególnie rodziców wraz ze swymi dziećmi. 

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – proszę o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz kalendarze rolnicze.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Klub Inteligencji Katolickiej zaprasza na koncert Jana Pietrzaka organizowany z okazji 45 rocznicy wyboru kard. Wojtyły na Stolicę Piotrową. Koncert odbędzie się Auli Wyższej Szkoły Biznesu przy ul. Zielonej 27 w najbliższy wtorek o godz. 19.00. Wstęp – wolny.

W ubiegłym tygodniu odeszli do wieczności: pochodząca z naszej parafii śp. Zofia Chruślicka (jej pogrzeb odbędzie się w kaplicy cmentarnej w poniedziałek o godz. 12.00) oraz śp. Elżbieta Rosiek z Łazów Biegonickich (jej pogrzeb odbędzie się Żeleźnikowej w poniedziałek o godz. 14.00). Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …