Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2023-10-15

XXVIII Niedziela Zwykła 2023-10-15

W Polsce przeżywamy dzisiaj XXIII Dzień Papieski. Starajmy się jak najlepiej poznawać życie i nauczanie św. Jana Pawła II oraz być wierni jego nauce. Dzisiaj pod kościołem młodzież z naszej parafii zbiera ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla zdolnej a niezamożnej młodzieży.

Również dzisiaj podczas Mszy św. o godz. 9.00 będziemy modlić się szczególnie za rodziców z naszej parafii oraz ich dzieci. Śpiewać będzie dziecięca schola muzyczna.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele  o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. W najbliższą środę różaniec poprowadzą dzieci a w czwartek – członkowie parafialnego oddziału Caritas.

Zbiórka aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30. Spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej – również we wtorek po Mszy św. wieczornej.

We środę wypada Święto św. Łukasza – patrona Służby Zdrowia. W naszej modlitwie pamiętajmy o wszystkich lekarzach i pielęgniarkach i ich ważnej pracy.

W sobotę w Sali na plebanii odbędzie się kolejne Spotkanie z Jezusem w języku angielskim – grupa młodsza o godz. 9.00 i grupa starsza o godz. 10.00. Zapraszamy. 

W niedzielę obchodzić będziemy Światowy Dzień Misyjny. Będziemy modlić się  w intencji misji. Składka na tacę w tym dniu będzie przeznaczona na rzecz misji.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitwy w intencji  zmarłych. Na ołtarzach bocznych znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii lub kancelarii. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion zmarłych. Przy wpisywaniu nazwisk  na Wypominki roczne prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30).

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką oraz Kalendarze Rolnicze. Młodzież z grupy młodzieżowej rozprowadza dzisiaj znicze. Środki pozyskane z tej sprzedaży będą przeznaczone na działalność grupy. 

 

Z racji odbywających się dzisiaj w Polsce wyborów parlamentarnych oraz referendum zachęcamy do gorącej modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

Jutro o godz. 21.10 w TVP 1 możemy zobaczyć film powstały w oparciu o książkę św. Jana Pawła II „Brat Naszego Boga” – warto obejrzeć.

W ubiegłym tygodniu odeszła do wieczności pochodząca z Biegonic śp. Barbara Prokop. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kaplicy cmentarnej we wtorek  o godz. 13.00. Polećmy Jej duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …