Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVII Niedziela Zwykła 2021-10-03

XXVII Niedziela Zwykła 2021-10-03

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach różańcowych – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. W przyszłą niedzielę na różaniec o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone różańce, które zostaną przekazane rodzicom dzieci I Komunijnych. Następnie rodzice wręczą je swoim dzieciom.

We czwartek wypada Wspomnienie Najświętszej Maryi Panny Różańcowej. Na różaniec i Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy siódmej w ramach ich duchowego przygotowania się do przyjęcia bierzmowania.

W sobotę ministranci i lektorzy wezmą udział w autokarowej pielgrzymce do Komańczy i Dukli. Uczestnicy płacą 10 zł, pozostałe koszty wyjazdu pokrywa parafii. Jest to znak naszej wdzięczności za całoroczną posługę ministrantów i lektorów przy ołtarzu. Wyjazd nastąpi o godz. 7.00 rano z parkingu koło kościoła.

W najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Będzie to również Niedziela Inwestycyjna – „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i konto na rzecz parafii.

Jak słyszeliśmy w Liście Episkopatu, w przyszłą niedzielę obchodzić będziemy Dzień Papieski. Członkowie Caritasu zbiorą ofiary do puszek przeznaczone na stypendia dla niezamożnej młodzieży.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitwy w intencji zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast wpisując imiona i nazwiska na Wypominki roczne proszę podać godzinę Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). Przypominam, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

Proszono nas o ogłoszenie:

Siostry Miłosierdzia (Szarytki) zapraszają do swojego Domu Rekolekcyjnego w Piwnicznej Zdroju na rekolekcje „Winnica Racheli”. Są one przeznaczone dla osób przeżywających dramat po stracie dziecka w wyniku dokonanej aborcji (5-7 listopada oraz 3-5 grudnia). Osoby te mają podczas rekolekcji okazję doświadczenia spotkania z przebaczającym i miłosiernym Bogiem. Siostry organizują także rekolekcje dla osób cierpiących z powodu utraty dziecka w wyniku poronienia (22-24 października). Bliższych informacji na ten temat udziela s. Małgorzata Słomka SM (tel. 798 707 456).

Od 1 października w polskich kinach można oglądać piękny fabularny film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Ta hollywoodzka produkcja w opinii wielu jest najlepszą, jak dotąd, ekranizacją wydarzeń fatimskich. Film można obejrzeć w kinie Sokół (od niedzieli do wtorku – godz. 17.15, środa – godz. 16.10) oraz w Kinie Helios (niedziela – godz. 16.00, poniedziałek – godz. 16.30, wtorek – godz. 16.00, środa – godz. 16.15, czwartek – godz. 16.45). Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.