Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2021-09-26

XXVI Niedziela Zwykła 2021-09-26

W dniu dzisiejszym nie będzie Nieszporów.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

We środę przeżywać będziemy w liturgii Święto Świętych Archaniołów: Michała, Gabriela i Rafała. Warto przy tej okazji przypomnieć sobie prawdę o istnieniu aniołów i wzywać przed Bogiem ich orędownictwa w naszych potrzebach.

W piątek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu. Zachęcamy, by osoby, które nie mogą w danym dniu przyjść do kościoła odmawiały różaniec w swoich domach.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota miesiąca. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie przed Mszą św. a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. W tym dniu różaniec wyjątkowo odmówimy podczas procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła o godz. 17.00. Następnie zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

U ministrantów możemy nabywać bieżącą prasę katolicką, Kalendarze rolnicze oraz kalendarze ścienne na przyszły rok (w cenie 6 zł)

Proszono nas o Ogłoszenie:

Sądeckie kino Sokół zaprasza na projekcję nowego filmu zatytułowanego „Wyszyński – zemsta czy przebaczenie”. Film przedstawia mało znane wydarzenia z życia ks. kard. Wyszyńskiego podczas jego pobytu w Laskach w latach II wojny światowej. Można go obejrzeć od poniedziałku do czwartku o godz. 14.00 i 17.50. Zachęcamy do obejrzenia tego filmu wszystkich a zwłaszcza uczestników niedawnej pielgrzymki do Komańczy.