Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2021-10-10

XXVIII Niedziela Zwykła 2021-10-10

W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. Wspominając kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni duchowemu dziedzictwu, które On pozostawił światu. Ofiary złożone dziś do puszek w całym kraju przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży. Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na rzecz parafii. Staramy się oszczędnie i mądrze z nich korzystać.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej. Dzisiaj na różaniec o godz. 15.00 zapraszamy uczniów klasy trzeciej szkoły podstawowej wraz z ich rodzicami. Przed nabożeństwem różańcowym zostaną poświęcone różańce, które zostaną przekazane rodzicom dzieci I Komunijnych. Następnie rodzice wręczą je swoim dzieciom. W dni powszednie modlitwę różańcową odmawiamy o godz. 17.30.

We czwartek wypada Dzień Edukacji Narodowej. Podczas wspólnej modlitwy różańcowej będziemy modlić się o błog. Boże dla nauczycieli i wychowawców w ich trudnej a tak ważnej pracy.

Młodzież z klasy ósmej zapraszamy w piątek na różaniec i Mszę św. wieczorną, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania. Prosimy o przyniesienie brakujących dokumentów.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego zapraszamy na spotkanie w najbliższą niedzielę o godz. 16.30.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Dzieci, którym w nagrodę za pilne uczestnictwo we Mszach św. wakacyjnych parafia zaprenumerowała czasopisma religijne zapraszamy po ich odbiór do zakrystii.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W związku z niedawną beatyfikacją kard. Stefana Wyszyńskiego Parafia Matki Bożej Niepokalanej, Parafialny Oddział Akcji Katolickiej wraz z Muzeum Okręgowym  i Pedagogiczną Biblioteką Wojewódzką w Nowym Sączu organizują w sobotę 16 października w kościele Matki Bożej Niepokalanej w Nowym Sączu wernisaż wystaw poświęconych Ojcu Św. Janowi Pawłowi II i Kard. Stefanowi Wyszyńskiemu. Wernisaż odbędzie się w tzw. „Kaplicy Fatimskiej” o godz. 16.30. Wystawie towarzyszyć będzie modlitwa różańcowa o godz. 17.15 w intencji Ojczyzny za wstawiennictwem św. Jana Pawła II.

W sądeckich kinach nadal można oglądać film pt. „Fatima”, opowiadający historię objawień Matki Bożej. Film można obejrzeć w kinie Sokół (od niedzieli do poniedziałku – godz. 16.20, wtorek – godz. 20.10, czwartek – godz. 16.20) oraz w Kinie Helios (poniedziałek – godz. 11.50, wtorek – godz. 11.00, środa – godz. 11.30, czwartek – godz. 10.30). Gorąco zachęcamy do obejrzenia tego filmu.