Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2023-10-01

XXVI Niedziela Zwykła 2023-10-01

Rozpoczynamy październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy  w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Istnieje możliwość poprowadzenia różańca w kościele w wybrany przez siebie dzień przez przedstawicieli różnych grup parafialnych (także Róż różańcowych). W tym celu należy wpisać się na listę znajdującą się w zakrystii. Gorąco zachęcamy.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na Spotkanie dzisiaj o godz. 16.30.

Dzieci z klasy trzeciej, wraz z ich rodzicami, zapraszamy do kościoła we wtorek o godz. 17.20. Ksiądz katecheta poświęci i przekaże rodzicom różańce, które następnie rodzice uroczyście wręczą swoim dzieciom. Tego dnia podczas modlitwy różańcowej, będziemy modlić się o dobre przygotowanie się dzieci do I spowiedzi i Komunii św.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota października.

Uczniów klasy ósmej, w ramach ich przygotowania się do przyjęcia sakramentu bierzmowania zapraszamy do poprowadzenia modlitwy różańcowej we czwartek o godz. 17.30 oraz wieczorną Mszę św. Po Mszy św. odbędzie się dla nich spotkanie  w grupach. Zachęcamy, aby młodzież ta wcześniej przystąpiła do spowiedzi św. Jak w każdy I czwartek miesiąca po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00 zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu – zwłaszcza w intencji wyproszenia nowych i świętych powołań do kapłaństwa i życia zakonnego.

Okazja do spowiedzi św., z racji I piątku, będzie codziennie przed Mszą św. ranną i wieczorną, w piątek dodatkowo od godz. 17.00. W piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie.

W I sobotę, z racji Nabożeństwa Fatimskiego, różaniec wyjątkowo odmówimy podczas procesji z figurą Matki Bożej wokół kościoła o godz. 17.00. Przed procesją do grona Dziewczęcej Służby Maryjnej zostaną przyjęte kolejne dziewczęta.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

W najbliższą niedzielę wypada II niedziela miesiąca. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Jest to również „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę lub konto parafii na remont organów.

Zbliża się miesiąc listopad – czas naszej szczególnej modlitewnej pamięci o bliskich zmarłych. Na ołtarzach Matki Bożej oraz Miłosierdzia Bożego znajdują się karty wspominkowe. Wypominki można składać w zakrystii – prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk i imion swoich zmarłych. Wypominki listopadowe odmawiane są w kolejności zgłoszenia. Natomiast przy wpisywaniu imion i nazwisk na Wypominki roczne prosimy o podanie godziny Mszy św. przed którą mają one być odmawiane (6.00, 7.30 lub 10.30). W razie nie podania żadnej godziny – nazwiska będą dołączone do jednej z list. Przypominamy, że na kartki z wypominkami rocznymi wpisujemy imiona i nazwiska najbliższych krewnych oraz osób zmarłych w ostatnim czasie. Więcej osób można wpisać na wypominki listopadowe.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Za dwa tygodnie w Polsce odbędą się wybory parlamentarne oraz referendum. Przewodniczący Osiedla Biegonice oraz sołtys Łazów Biegonickich informują, że osoby starsze lub niepełnosprawne mające problem w poruszaniu się a pragnące wziąć udział w głosowaniu mogą zgłosić się do władz Osiedla Biegonice czy wsi Łazy Biegonickie. Zostaną one dowiezione do punktu, gdzie odbywać się będzie głosowanie.

U ministrantów możemy nabywać prasę katolicką.  Ukazał się także specjalny numer „Gościa Niedzielnego” poświęcony znanym i nieznanym objawieniom Maryjnym oraz modlitwie różańcowej w cenie 14 zł. Dostępne są również Kalendarze rolnicze.