Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVI Niedziela Zwykła 2019-09-29

XXVI Niedziela Zwykła 2019-09-29

Przeżywamy dziś „Niedzielę Synodalną”. Naszą modlitwą i refleksją włączamy się w trwający V Synod Diecezji Tarnowskiej. W intencji Synodu modlić się będziemy dzisiaj także podczas Nieszporów o godz. 15.00.

We wtorek rozpoczyna się październik – miesiąc modlitwy różańcowej. Różaniec odmawiać będziemy w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Nie żałujmy czasu i trudu, by wraz z dziećmi wziąć udział we wspólnym różańcu. Zachęcamy, by osoby, które nie mogą w danym dniu przyjść do kościoła odmawiały różaniec w swoich domach.

W tym tygodniu wypada I czwartek i I piątek miesiąca. Podczas różańca modlić się będziemy o powołania kapłańskie i zakonne. W I piątek Msza św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa będzie sprawowana o godz. 6.00 i 18.00. Chorych z posługą kapłańską odwiedzimy w piątek od godz. 8.00. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Zachęcamy do spowiedzi św. codziennie w trakcie nabożeństw a dodatkowo w piątek od godz. 17.00.

W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Rozpoczynamy procesją z figurą Matki Bożej wokół kościoła połączoną z modlitwą różańcową o godz. 17.30. Następnie zostanie odprawiona Msza św. z rozważaniem o tematyce maryjnej. Na zakończenie przewidziane jest indywidualne błogosławieństwo kapłana.

Członkinie Róży im. Matki Bożej Różańcowej prosimy o prowadzenie w październiku Godzinek.

W najbliższą niedzielę w Nowym Sączu odbędzie się diecezjalny Marsz dla życia i rodziny – rozpoczęcie Mszą św. w Bazylice św. Małgorzaty o godz. 14.00 a po niej nastąpi przemarsz ulicami miasta do Sanktuarium św. Rity, gdzie odbędzie się spotkanie integracyjne. Zachęcamy do dania świadectwa swojego przywiązania do wartości jaką stanowią ludzkie życie oraz rodzina i wzięcie udziału w tym Marszu.

W dniach 1 – 7 października pod hasłem „trwajcie mocni w wierze” odbędzie się XXXIII Tydzień Kultury Chrześcijańskiej w Nowym Sączu. Przewidziane są ciekawe wykłady i nabożeństwa. Dokładny program znajduje się na plakacie oraz na stronie internetowej: http://muzeum.sacz.pl/wp-content/uploads/2019/09/TKC.pdf

U ministrantów możemy nabywać bieżącą prasę katolicką.