Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXVIII Niedziela Zwykła 2019-10-13

XXVIII Niedziela Zwykła 2019-10-13

W naszej Ojczyźnie przeżywamy dzisiaj Dzień Papieski. W kolejną rocznicę wyboru św. Jana Pawła II na Stolicę Piotrową módlmy się, abyśmy umieli pozostać wierni duchowemu dziedzictwu, które On pozostawił światu. Ofiary złożone dziś do puszek w całym kraju przeznaczone są na stypendia dla niezamożnej młodzieży. W związku z rocznicą wyboru św. Jana Pawła na Stolicę Piotrową zachęcamy do obejrzenia spektaklu „Totus Tuus” w poniedziałek o godz. 21.00 w TVP 1.

Dzisiaj, po Mszy św. o godz. 7.30, odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

W naszej parafii przeżywamy Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę przeznaczone na spłatę długu za odnowienie polichromii i ołtarzy w kościele.

Zapraszamy do wspólnej modlitwy różańcowej – dziś o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Jutro w naszych modlitwach pamiętajmy także o nauczycielach z okazji ich święta.

W piątek wypada święto św. Łukasza i Dzień Służby Zdrowia. Podczas różańca modlić się będziemy za wszystkich lekarzy i pielęgniarki.

W sobotę 19 października wypada 35 rocznica bestialskiego zamordowania przez funkcjonariuszy komunistycznej Służby Bezpieczeństwa błog. ks. Jerzego Popiełuszki. Będziemy modlić się, aby Polacy pozostali wierni tym wartościom za które swoje życie oddał błog. ks. Jerzy Popiełuszko.

Uczestników tegorocznej parafialnej pielgrzymki do Rzymu zapraszamy na spotkanie popielgrzymkowe na plebanii w najbliższą sobotę po Mszy św. wieczornej. Będzie można m.in. odebrać zamówione błogosławieństwa papieskie.

Najbliższa niedziela będzie przeżywana w Kościele jako Niedziela Misyjna. Składka zbierana w tym dniu przeznaczona jest na rzecz misji.

Zapraszamy do obejrzenia ciekawej wystawy ikon (głównie Maryjnych) w naszym kościele w najbliższą niedzielę po wszystkich Mszach św. Chętni będą mogli spotkać się z autorką ikon p. Barbarą Ruchała po Mszy św. o godz. 10.30 i dowiedzieć się więcej na temat ikon – ich tematyki, sposobu powstawania itp. Warto skorzystać z tej okazji.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Dar odpustów dla zmarłych można wyprosić jedynie czystym sercem. Spowiadamy codziennie podczas nabożeństwa różańcowego. Zachęcamy także do modlitwy za zmarłych. Karty wspominkowe znajdują się na ołtarzach bocznych. Prosimy o wyraźne wpisywanie nazwisk zmarłych oraz podanie godziny o której mają być odmawiane Wypominki.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. W „Gościu Niedzielnym” znaleźć możemy m.in. ciekawy artykuł zatytułowany „Płacą zgodnie z prawem” poświęcony podatkom płaconym przez kapłanów oraz instytucje kościelne. Warto się z nim zapoznać ponieważ w tej sprawie krąży wiele nieprawdziwych stereotypów.