Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2019-09-15

XXIV Niedziela Zwykła 2019-09-15

Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odpowiedzmy sobie na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?

Zapraszamy na Mszę św. odprawianą przy krzyżu na Winnej Górze dzisiaj o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie dziś w kościele po południu żadnych nabożeństw. 

„Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Uczestników parafialnej pielgrzymki do Rzymu zapraszamy na Mszę św. na rozpoczęcie pielgrzymki jutro o godz. 7.00.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca. Natomiast na środową Nowennę o godz. 17.30 oraz Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej. Będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie przygotowawcze przed przyjęciem sakramentu bierzmowania. Prosimy przynieść wypełnione deklaracje o pragnieniu przyjęcia w tym roku szkolnym sakramentu bierzmowania.

W niedzielę o godz. 10.30 zostanie odprawiona Msza św.  o błog. Boże w nowym roku dla dzieci z Przedszkola im. Ojca Pio, ich rodziców i wychowawców.

W przyszłą środę 25 września po Mszy św. wieczornej w sali na plebanii odbędzie się zebranie członków Parafialnego Zespołu Synodalnego.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną i „Kalendarze rolnicze”. Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się archiwalne  egzemplarze czasopism. Zachęcam, by bezpłatnie je pobrać i przeczytać.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Adam Jaskólski z ul. Popradzkiej. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu.                         

Dobry Jezu….