Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIX Niedziela Zwykła 2023-10-22

XXIX Niedziela Zwykła 2023-10-22

Rozpoczynamy Tydzień Misyjny. Modlimy się w intencji misjonarzy głoszących Ewangelię tym, którzy dotąd jej nie znają. Przypominamy sobie także prawdę, że każdy z nas jest powołany do dawania świadectwa wierze w swoim środowisku. „Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na tacę przeznaczone na rzecz misji.

Dzisiaj w całej Małopolsce przeżywamy Uroczystość św. Jana Pawła II – Patrona Małopolski. Warto starać się naśladować w życiu tak wielkiego Patrona.

Zapraszamy do modlitwy różańcowej – w niedziele o godz. 15.00 a w dni powszednie o godz. 17.30. Cieszymy się z obecności na nabożeństwach różańcowych ministrantów, lektorów oraz dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej. Dziękujemy tym rodzicom, którzy systematycznie biorą udział w nabożeństwach różańcowych wraz ze swoimi dziećmi oraz kilku młodym ludziom często modlących się z nami. Niemniej warto pomyśleć też z troską o naszej pobożności Maryjnej. W różańcu uczestniczą wytrwale te same osoby. Bardzo mało jest dzieci. Do naszej szkoły uczęszcza ok. 180 dzieci, popatrzmy ile z nich modli się na różańcu. Warto choć w ostatnim tygodniu dać dzieciom dobry przykład przychodząc z nimi do kościoła.

W tym tygodniu różaniec prowadzą: w poniedziałek – dziewczęta z DSM, we wtorek – Róża im. św. Elżbiety, we środę – dzieci, we czwartek – członkowie Spotkań z Jezusem w języku angielskim, w niedzielę – Przedszkole im. Ojca Pio.

W sobotę przeżywać będziemy święto św. Szymona i Judy Tadeusza, Apostołów.

W związku ze zbliżającą się Uroczystością Wszystkich Świętych zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty. Odpust za zmarłych możemy zyskać tylko czystym sercem. Spowiadamy codziennie rano przed Mszą św. i podczas nabożeństw różańcowych. Nadal można składać Wypominki. Prosimy o wyraźne wpisywanie imion i nazwisk swoich zmarłych.

Członkowie Grupy Młodzieżowej rozprowadzają przed kościołem znicze a u ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na film „Figurant”. Ten fabularny film ukazuje postać Karola Wojtyły – kapłana a potem biskupa śledzonego przez agentów Służby Bezpieczeństwa. Na tle działań ludzi mu wrogich jeszcze wyraźniej widać niezwykłą świętość Jana Pawła II. Film można obejrzeć od dzisiaj do czwartku o godz. 20.50.