Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXX Niedziela Zwykła 2023-10-29

XXX Niedziela Zwykła 2023-10-29

Zapraszamy na różaniec dzisiaj o godz.15.00, jutro i we wtorek o godz. 17.30.

We środę przeżywać będziemy Uroczystość Wszystkich Świętych. Tego dnia przypominamy sobie prawdę o „świętych obcowaniu” tj. o naszej duchowej łączności ze wszystkimi świętymi w niebie.  Szczególnym znakiem tej łączności będą wystawione na ołtarzu Matki Bożej relikwie: św. Wawrzyńca, św. Kingi,  św. Faustyny, św. Ojca Pio i św. Wincentego a Paulo. Msze św. w kościele odprawione będą o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30. Msza św. w Kaplicy Cmentarnej rozpocznie się o godz. 14.00. Po Mszy św. odśpiewamy Nieszpory za zmarłych, wysłuchamy Słowa Bożego i wyruszymy z procesją różańcową na Cmentarz.

Zgodnie z diecezjalną tradycją tego dnia ministranci i lektorzy będą zbierać przed cmentarzem ofiary do puszek na utrzymanie Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

We czwartek wypada Dzień Zaduszny. Tego dnia każdy ksiądz może odprawić trzy Msze św. – jedną w intencji zamówionej przez ofiarodawcę, drugą w intencjach wyznaczonych przez Ojca św., trzecią za wszystkich wiernych zmarłych. Jest to forma duchowej pomocy Kościoła dla zmarłych, zwłaszcza dla tych za których nikt z bliskich się nie modli. W tym dniu Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.00  i 18.00. Wypominki z modlitwami za zmarłych odmówione zostaną we czwartek o godz. 6.30 i 17.30 a w piątek o godz. 17.30.

Zachęcamy do wypraszania dla swoich bliskich zmarłych odpustów (czyli darowania przez Boga kary doczesnej należnej człowiekowi za grzechy odpuszczone już na spowiedzi św.). Odpusty te można uzyskać w Dzień Zaduszny za pobożne odwiedzenie kościoła i aż do 8 listopada za odwiedzenie cmentarza. Warunkiem uzyskania odpustu jest stan łaski uświęcającej,  modlitwa za zmarłych oraz modlitwa w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego. Jeżeli wzbudzimy w duszy postanowienie unikania jakiegokolwiek grzechu nawet lekkiego – możemy uzyskać odpust zupełny, jeśli nasze postanowienie nie będzie całkowite – odpust cząstkowy.

Wczoraj siedmiu ministrantów z naszej parafii rozpoczęło Kurs Lektorski w Parafii św. Elżbiety w Starym Sączu.

Przypominamy, że wypominki za zmarłych odmawiane są w każdą niedzielę przed Mszami o godz. 6.00, 7.30 i 10.30. Nazwiska zmarłych z Wypominek listopadowych są czytane „po kolei” natomiast nazwiska zmarłych z Wypominek rocznych przed Mszami, które wybrały osoby proszące o Wypominki. W wypadku nie podania żadnej godziny nazwiska te są dołączone do jednej z list.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota miesiąca. W I czwartek po Mszy św. wieczornej zapraszamy do adoracji Najświętszego Sakramentu do godz. 24.00.  W I piątek rano odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich wcześniejsze zgłoszenie. Okazja do spowiedzi w piątek od godz. 17.00. Z racji I soboty zapraszamy do modlitwy różańcowej ofiarowanej za zmarłych o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce maryjnej i obrzędem Komunii św.

Członków Róży im. św. Katarzyny prosimy o prowadzenie w listopadzie Godzinek.  

Młodzież z Parafialnej Grupy Młodzieżowej rozprowadza dzisiaj przy kościele znicze. Ofiary zebrane przy tej okazji będą przeznaczone na działalność grupy.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką. Warto w te dni więcej poczytać o przemijaniu, sądzie Bożym i powołaniu do życia wiecznego.

Proszono nas o Ogłoszenia

W najbliższą sobotę o godz. 19.00 w Bazylice św. Małgorzaty można będzie usłyszeć Requiem d-moll Mozarta wykonaniu artystów Filharmonii im. Karola Szymanowskiego w Krakowie. Wstęp na podstawie bezpłatnych wejściówek dostępnych w Centrum Kultury Sokół.

Prezydent Nowego Sącza zaprasza na obchody 731 rocznicy powstania miasta. Uroczystości rozpoczną się spektakularnym widowiskiem – video mappingiem 3 D pt. „Historia Miasta Nowego Sącza”. Pokazy będą się odbywać w najbliższą niedzielę w godz. 17.00 – 22.00 (co 20 minut) pod ruinami sądeckiego zamku. Wstęp – bezpłatny.