Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2023-09-17

XXIV Niedziela Zwykła 2023-09-17

Przeżywamy dzisiaj Niedzielę Środków Masowego Przekazu. Zastanówmy się: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystamy z nich także po to, aby lepiej poznać prawdy naszej wiary?

W poniedziałek obchodzić będziemy Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski oraz młodzieży a we czwartek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty.

Jutro po Mszy św. wieczornej odprawimy Nowennę do św. Wawrzyńca.

Spotkanie aspirantów odbędzie się we wtorek o godz. 16.30.

We środę o godz. 17.30 zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Spotkanie Grupy Młodzieżowej odbędzie się w piątek o godz. 19.30.

W najbliższą niedzielę na Mszę św. o godz. 9.00 szczególnie zapraszamy dzieci.

Serdecznie dziękujemy kilku mężczyznom z Łazów Biegonickich za chętną i bezinteresowną pomoc przy budowie parafialnej altanki oraz jednej osobie za ofiarę na ten cel. Dziękujemy też paniom za pomoc w przygotowaniu poczęstunku dla młodzieży podczas Dekanalnego Spotkania Młodzieży w ubiegły piątek.

Przed kościołami naszej diecezji członkowie Caritasu zbierają dzisiaj ofiary na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary.

Informujemy, że w niedzielę 1 października (za 2 tygodnie) o godz. 16.30 odbędzie się Spotkanie Parafialnej Rady Duszpasterskiej.

Informujemy, że parafia nie wyraziła nikomu zgody na wywieszanie jakichkolwiek plakatów wyborczych na terenach parafialnych. Ze swojej strony zachęcamy do modlitwy w intencji naszej Ojczyzny.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Przy okazji informujemy, że istnieje także możliwość zakupu i lektury tańszej, internetowej wersji tych tygodników. Szczegóły: https://e.gosc.plhttps://e.niedziela.pl. Warto, by zainteresowali się tą możliwością parafianie, którzy korzystają z prasy wyłącznie w internecie.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Sołtys wsi Łazy Biegonickie zaprasza mieszkańców Sołectwa na zebranie, które odbędzie się w najbliższy piątek o godz. 18.00 w Wiejskim Domu Kultury. Tematem spotkania będą fundusz sołecki na przyszły rok oraz sprawy bieżące.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszła do wieczności śp. Teresa Wójcik z ul. Słowackiej. Jej pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 12.00. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …