Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2023-09-10

XXIII Niedziela Zwykła 2023-09-10

W dniu dzisiejszym w Markowej odbędzie się beatyfikacja Józefa i Wiktorii Ulmów oraz ich dzieci – zamordowanych przez Niemców w marcu 1944r za ukrywanie Żydów. Łączmy się duchowo z tysiącami zgromadzonych tam pielgrzymów. W TVP 1 o godz. 10.00 można obejrzeć transmisję z tej uroczystości.

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę lub na konto parafii przeznaczone na planowany remont organów. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej.

Pierwsze powakacyjne spotkanie dziewcząt z Dziewczęcej Służby Maryjnej odbędzie się we wtorek o godz. 17.00. Zapraszamy dziewczynki pragnące dołączyć się do ich grona.

Dzieci I Komunijne, wraz z ich rodzicami, zapraszamy na Mszę św. i spotkanie rozpoczynające duchowe przygotowanie do tej uroczystości we wtorek o godz. 18.00.

Nowennę do Matki Bożej odprawimy, jak zwykle, we środę o godz. 17.30.

We czwartek 14 września wypada Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Zachęcamy do ozdobienia kwiatami przydrożnych i domowych krzyży. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie w tym dniu w kościele Mszy św. popołudniowej.

Próba scholi parafialnej odbędzie się w piątek o godz. 18.30. Zapraszamy nowe osoby, pragnące chwalić Boga swoim śpiewem. Również w piątek o godz. 19.30 w naszym kościele odbędzie się Dekanalne Spotkanie Młodzieży. Zapraszamy młodzież, pragnącą umocnić swoją wiarę i spotkać się z rówieśnikami z sąsiednich parafii. Obowiązkowo w Spotkaniu uczestniczą uczniowie klas ósmych. Przypominamy tym uczniom, aby pobrali w zakrystii lub kancelarii deklaracje wyrażające ich pragnienie przystąpienia w tym roku do sakramentu bierzmowania. Wypełnione deklaracje należy złożyć w piątek na Spotkaniu. Niezłożenie deklaracji jest równoznaczne z rezygnacją z przystąpienia do bierzmowania.

W sobotę o godz. 9.00 odbędzie się I spotkanie w ramach Spotkań z Jezusem w języku angielskim. Prosimy chętnych, którzy tego jeszcze nie zrobili o zgłoszenie dzisiaj chęci uczestnictwa w tych spotkaniach.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej uczestniczyli w nich:

Anna Homoncik, Wiktoria Mrozowska, Hubert Tworzydło, Łucja Kowalik, Laura Homoncik, Aleksander Wolak, Dominik Rolka, Sara Starzyk, Filip Łękawski, Aleksandra Łękawska, Karolina Mrozowska, Milena Krzak, Jan Kądziołka, Bartosz Wielowski, Patrycja Kowalik, Karolina Rolka, Anastazja Starzyk, Mateusz Jodłowski, Szymon Bogucki, Arkadiusz Kościsz, Kacper Skowron, Bartosz Skowron, Filip Węgrzyn, Konrad Maślanka, Dawid Maślanka, Jakub Bogusz, Michał Barnach, Jan Wolak, Dawid Gurba,  Julia Tworzydło, Alicja Sołdra, Mirella Krzak.

Zapraszamy ich dzisiaj po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.   

W przyszłą niedzielę w całej diecezji będą zbierane ofiary do puszek przeznaczone na Uniwersytet Papieski Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

U ministrantów możemy nabywać bieżącą prasę religijną oraz wrześniowy numer miesięcznika „Sądeczanin” w cenie 10 zł. W tym numerze znajdziemy 30 stron zdjęć oraz informacji dotyczących naszej parafii – w tym wypowiedzi kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich zaangażowanych w życie parafii. Warto poczytać.