Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXII Niedziela Zwykła 2023-09-03

XXII Niedziela Zwykła 2023-09-03

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji w poniedziałek o godz. 8.30. Uczniowie, którzy chcieliby śpiewać w scholi podczas tej Mszy św. zbierają się w kościele o godz. 7.45.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek miesiąca. Zapraszamy do uczestnictwa w adoracji Najświętszego Sakramentu w intencji powołań kapłańskich i zakonnych po Mszy św. wieczornej do godz. 24.00.

W piątek wypada Uroczystość Narodzenia NMP – Patronki naszej diecezji. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie, po Mszach odbędzie się poświęcenie ziarna siewnego. Z racji Uroczystości nie obowiązuje nas abstynencja od potraw mięsnych.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się w piątek po Mszy św. wieczornej. Natomiast powakacyjne spotkanie Grupy Młodzieżowej – w piątek o godz. 19.30.

W przyszłą, II niedzielę miesiąca, po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Najbliższa niedziela to w naszej parafii także Niedziela Inwestycyjna. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę i konto parafii na planowany remont organów.

Uczniów klasy ósmej z naszej parafii prosimy, by odebrali w zakrystii lub kancelarii Deklaracje, że pragną w tym roku szkolnym przyjąć sakrament bierzmowania. Po wypełnieniu należy je oddać ks. proboszczowi na pierwszym tegorocznym spotkaniu.

Od września rozpoczynamy drugą edycję bezpłatnych zajęć dla dzieci i młodzieży w języku angielskim – Spotkania z Jezusem. Zapisy (zarówno osób, które brały już udział w tych spotkaniach, jak i te, które chcą je dopiero rozpocząć) przyjmujemy nie później niż do niedzieli 10 września. Serdecznie zapraszamy.

Proszono nas o ogłoszenia:

Zapraszamy do wzięcia udziału w Pielgrzymce do Kalwarii Zebrzydowskiej na Dróżki Pana Jezusa (16 września) oraz Dróżki Matki Boskiej (23 września). Wyjazd spod remizy OSP w Biegonicach o godz. 3.40. Koszty przejazdu z ubezpieczeniem wynoszą 70 zł. Zapisy przyjmowane są do wtorku włącznie przed każdym wyjazdem u p. Andrzeja Kowalczyka tel. 18 442 98 06 (po godz. 20.00).

W sobotę o godz. 12.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i sądeckich Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w 1947r przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Organizatorzy serdecznie zapraszają.

Parafia pw. Ducha świętego w Nowym Sączu zaprasza małżeństwa pragnące umocnić wzajemną miłość na Kurs Małżeński Alpha – rozpoczęcie 15 września o godz. 18.45.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Informujemy także, że ukazał się najnowszy numer miesięcznika „Sądeczanin”. Zawiera on 30 stron tekstów i zdjęć dotyczących naszej parafii – m.in. kilkanaście wywiadów i wypowiedzi kapłanów, sióstr zakonnych i świeckich parafian. Warto kupić ten numer dla siebie lub swoich bliskich spoza parafii – można go nabyć u ministrantów w cenie 10 zł.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Arkadiusz Aleksander z Łazów Biegonickich. Polecajmy jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …