Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXI Niedziela Zwykła 2023-08-27

XXI Niedziela Zwykła 2023-08-27

Zapraszamy na nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 18.30.

Przypominamy, że począwszy od piątku 1 września Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 (a nie 19.00).

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota września. W I piątek w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych –  w piątek od godz. 17.00. W I sobotę o godz. 17.00 zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – procesję różańcową z figurą Matki Bożej połączoną z rozważaniem o tematyce Maryjnej. O godz. 18.00 – Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. św. Weroniki prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej.

Przypominamy, że jeżeli ktokolwiek zbiera jakieś ofiary lub rozdaje jakieś ulotki po Mszach św. przed kościołem za zgodą parafii to o tym fakcie informujemy z ambony. W przeciwnym wypadku parafia nie bierze za takie działania odpowiedzialności. Tak było m.in. w ubiegłym tygodniu, gdy nieznani mężczyźni rozdawali ulotki sprzeczne z nauczaniem Kościoła. Prosimy w podobnym wypadku, aby zaraz po Mszy św. powiadomić o tym kapłanów. Bóg zapłać. 

Informujemy, że od września rozpoczynamy drugą edycję zajęć dla dzieci  i młodzieży w języku angielskim pod nazwą Spotkania z Jezusem. Chętni (zarówno osoby, które brały już udział w tych spotkaniach, jak i te, które chcą je dopiero rozpocząć) mogą zapisywać się w zakrystii lub kancelarii nie później niż do niedzieli 10 września. Gorąco zachęcamy do skorzystania z tych spotkań, poznania angielskich modlitw, zwyczajów religijnych i zbliżenia się do Pana Jezusa.  

Proszono nas o ogłoszenia:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu „Ulmowie. Błogosławiona rodzina”. Film opowiada niezwykłą historię rodziny Ulmów z Markowej, która zostanie wyniesiona na ołtarze 10 września br. Można go obejrzeć od dzisiaj do czwartku o godz. 17.40.  Nasza parafia organizuje wyjazd na ten film w najbliższą środę o godz. 17.00. Zapisy i wpłaty w wysokości 20 zł przyjmowane są dzisiaj w zakrystii. Więcej informacji : https://rdn.pl/198342/ten-film-trzeba-zobaczyc-ulmowie-blogoslawiona-rodzina-juz-na-ekranach-polskich-kin/