Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2018-09-16

XXIV Niedziela Zwykła 2018-09-16

Przeżywamy dziś Dzień Środków Społecznego Przekazu. Odpowiedzmy sobie na pytanie: jak korzystamy z prasy, radia, telewizji i Internetu? Czy korzystanie ze środków przekazu czyni mnie mądrzejszym, lepszym i bliższym Bogu? Czy staram się przynajmniej raz w miesiącu kupić jakąś religijną gazetę i pogłębić przez to znajomość prawd wiary u siebie i u swoich dzieci?

Zapraszamy na Mszę św. odprawianą przy krzyżu na Winnej Górze dzisiaj o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie dziś w kościele po południu żadnych nabożeństw. 

„Bóg zapłać” za ofiary złożone do puszek przeznaczone na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

We wtorek wypada Święto św. Stanisława Kostki, patrona Polski  a w piątek Święto św. Mateusza Apostoła i Ewangelisty. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie.

Uczniów klasy ósmej szkoły podstawowej oraz klasy trzeciej gimnazjum zapraszamy na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie przygotowawcze przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

W niedzielę o godz. 9.00 zostanie odprawiona Msza św.  o błog. Boże w nowym roku dla dzieci z Przedszkola im. Ojca Pio, ich rodziców i wychowawców.

Również w najbliższą niedzielę o godz. 16.30 na plebanii odbędzie się zebranie członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej oraz Parafialnego Zespołu Synodalnego.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną i „Kalendarze rolnicze”. Na stoliku wewnątrz kościoła znajdują się archiwalne  egzemplarze czasopism. Zachęcam, by bezpłatnie je pobrać i przeczytać.