Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2018-09-09

XXIII Niedziela Zwykła 2018-09-09

Przeżywamy dzisiaj w naszej parafii Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na malowanie kościoła złożone dziś na tacę lub na konto parafii. Również dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych a o godz. 15.00 odśpiewamy Nieszpory.

Zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca jutro po Mszy św. wieczornej oraz na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30. 

We czwartek 13 września wypada kolejna rocznica objawień Matki Bożej w Fatimie. Zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie. Msza św. z kazaniem zostanie odprawiona o godz. 18.00. Po Mszy św. odbędzie się procesja różańcowa z figurą Matki Bożej dookoła kościoła. Prosimy o przyniesienie ze sobą świec.

W piątek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

W przyszłą niedzielę w całej diecezji zbierane będą ofiary do puszek na rzecz Uniwersytetu Papieskiego Jana Pawła II w Krakowie i Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. Najchętniej uczestniczyli w nich: Magda i Szymon Ogiela, Jakub Bogusz, Kulig Filip, Wiktoria Damasiewicz, Konrad Maciuszek, Nikodem Kowalik, Szymon Konior, Szymon Popiół, Milena Tokarczyk, Dominika Wójcik, Magda Konior, Filip Maciuszek, Łukasz Poręba, Julia Kotlarz, Franciszek Kądziołka, Kacper Skut, Hubert Kowalik, Krzysiek Kowalik, Antoni Poręba, Franciszek Lompart, Michał Witowski, Robert Wójcik, Michał Tomasiak, Piotr Jodłowski, Paweł Poręba, Łukasz Maciuszek, Kamil Majka, Dawid Konstanty, Paweł Witowski, Emilia Kulig, Jakub Maciuszek, Tomasz Witowski. Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.   

Ministranci rozprowadzają prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej Wspólnoty Parafialnej odeszli do wieczności: śp. Helena Kołodziej z ul. Węgierskiej, śp. Władysław Janik z Łazów Biegonickich i śp. Stanisława Ruchała z ul. Ceramicznej. Polećmy ich dusze Bożemu Miłosierdziu. Dobry Jezu …