Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIII Niedziela Zwykła 2020-09-06

XXIII Niedziela Zwykła 2020-09-06

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Jutro Po Mszy św. wieczornej zostanie odprawiona Nowenna do św. Wawrzyńca.

We wtorek wypada Uroczystość Najświętszej Maryi Panny – głównej patronki naszej diecezji. Po Mszach św. o godz. 6.00 i 18.00 nastąpi poświęcenie ziarna siewnego.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30.

W przyszły poniedziałek 14 września przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z okazji tego Święta zapraszamy na Mszę św. przy krzyżu na Winnej Górze w najbliższą niedzielę o godz. 15.30. W związku z tym w przyszłą niedzielę nie będzie w kościele nieszporów ani Mszy św. o godz. 15.30.

Serdecznie gratulujemy dzieciom i młodzieży chętnie uczestniczącym w okresie wakacyjnym we Mszach św. w dni powszednie. Najczęściej (przynajmniej 1 raz w tygodniu) uczestniczyli w nich:

Daria Jurczyk, Jakub Jurczyk, Jan Kądziołka, Jan Wolak, Anastazja Starzyk, Sara Starzyk, Karolina Rolka, Przemek Gieniec, Szymon Ogiela, Mirella Krzak, Szymon Witowski, Szymon Konior, Kacper Kalisz, Szymon Popiół, Magda Konior, Łukasz Poręba, Franciszek Kądziołka, Antoni Poręba. Zapraszamy ich po Mszy św. po odbiór nagród do zakrystii. Najpilniejsi z nich otrzymają także roczną prenumeratę czasopism katolickich dla dzieci i młodzieży. Rodzicom gratulujemy troski o chrześcijańskie wychowanie swoich dzieci.

Przyszła II niedziela września to tzw. „Niedziela Inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na tacę lub na konto parafii. Będą one przeznaczone na pokrycie kosztów prac związanych z poszerzeniem naszego cmentarza.

W przyszłą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Ministranci rozprowadzają prasę katolicką oraz „Kalendarze rolnicze” w cenie 23 zł oraz kalendarze ścienne w cenie 6 zł.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Grzegorz Borek z Łazów Biegonickich. Polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…