Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXII Niedziela Zwykła 2020-08-30

XXII Niedziela Zwykła 2020-08-30

Nieszpory niedzielne – dziś o godz. 15.00.

Jutro wypada 40 rocznica tzw. „Wydarzeń sierpniowych”, które w rezultacie przyniosły wolność Polsce po latach komunistycznego zniewolenia po II wojnie światowej. Módlmy się o wierność ideałom Sierpnia 1980r dla wszystkich Polaków.

Przypominamy, że począwszy od wtorku 1 września Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 (a nie 19.00).

W tym tygodniu rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we wtorek o godz. 9.00. Na prośbę pani dyrektor Szkoły informujemy, że harmonogram rozpoczęcia roku szkolnego znajduje się na stronie internetowej Szkoły.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 17.30.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 17.30. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych – w piątek od godz. 17.00. W I sobotę zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej o godz. 17.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej. Natomiast o godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

W najbliższą sobotę o godz. 11.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i sądeckich Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w 1947r przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa.

Członkinie Róży im. św. Cecylii prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności pochodzący z naszej parafii śp. Paweł Witowski. Jego pogrzeb odbędzie się jutro o godz. 13.00. Polećmy Jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu …