Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXIV Niedziela Zwykła 2020-09-13

XXIV Niedziela Zwykła 2020-09-13

W naszej parafii przeżywamy dzisiaj Niedzielę Inwestycyjną. Serdecznie dziękujemy za ofiary złożone na tacę lub na konto parafii. W tych dniach rozpoczęliśmy kolejny etap prac związanych z poszerzeniem cmentarza i przygotowaniem miejsc na kolejne pochówki dla naszych parafian. Przywieziono wiele ton ziemi, podjęto prace związane z koniecznym wyrównaniem poziomu starej i nowej części cmentarza. W następnej kolejności zostanie wykonane ogrodzenie nowej części cmentarza od strony ulicy Węgierskiej oraz będą podjęte prace związane z uporządkowaniem cmentarza. Serdecznie dziękujemy za zaangażowanie w prace panu administratorowi cmentarza Łukaszowi Plata oraz firmie pana Wojciecha Fiuta.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

Jutro przeżywać będziemy Święto Podwyższenia Krzyża Świętego. Z tej okazji zapraszamy na Mszę św. odprawianą przy krzyżu na Winnej Górze dzisiaj o godz. 15.30. W związku z tym nie będzie dziś w kościele po południu żadnych nabożeństw.

Natomiast w poniedziałek zapraszamy na nabożeństwo Drogi Krzyżowej z adoracją Krzyża o godz. 17.00. Po nabożeństwie będzie możliwość indywidualnego uczczenia Krzyża a następnie godz. 18.00 Msza św. z kazaniem. W tym roku z powodu pandemii nie mieliśmy okazji oddać czci wizerunkowi Chrystusa na krzyżu w Wielki Piątek. Postarajmy się uczcić krzyż – znak naszego zbawienia w najbliższych dniach. Bardzo prosimy także o przyozdobienie przydrożnych i przydomowych krzyży. Ofiary na utrzymanie miejsc świętych w Ziemi Świętej, tradycyjnie składane przy krzyżu w Wielki Piątek będziemy mogli złożyć do puszek w najbliższą niedzielę. Członków Caritasu prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na środową Nowennę o godz. 17.30.

Chłopców ze szkoły podstawowej, po I Komunii św., pragnących służyć Panu Jezusowi przy ołtarzu zapraszamy na zbiórkę aspirantów we czwartek o godz. 17.00.

W piątek wypada święto św. Stanisława Kostki – patrona młodzieży. Na Mszę św. wieczorną zapraszamy szczególnie uczniów klasy ósmej. Będzie to pierwsze tegoroczne spotkanie przygotowawcze przed przyjęciem sakramentu bierzmowania.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę religijną i „Kalendarze rolnicze”.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Jan Górski z ul. Biegonickiej. Polećmy Jego duszę miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu….

Proszono nas o ogłoszenie:

Sołtys wsi Łazy Biegonickie wraz z Radą Sołecką zapraszają mieszkańców Sołectwa na zebranie wiejskie, które odbędzie się w niedzielę 20 września o godz. 17.00 w Wiejskim Domu Kultury w Łazach Biegonickich.