Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXI Niedziela Zwykła 2022-08-21

XXI Niedziela Zwykła 2022-08-21

Dzisiaj wyjątkowo nie będzie Nieszporów.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy do św. Wawrzyńca.

We środę wypada Święto św. Bartłomieja Apostoła. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich noszących imię tego świętego a zwłaszcza o. Bartłomieju Cyrylu Kowalczyku. Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

Wyjazd autobusu jadącego do Częstochowy po pielgrzymów oraz z osobami zapisanymi na wejście pielgrzymki nastąpi we czwartek o godz. 8.00 z parkingu koło kościoła.

W piątek przeżywać będziemy Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie. Z racji Uroczystości nie obowiązuje abstynencja od pokarmów mięsnych.

Zapraszamy do zwiedzenia wieży naszego kościoła oraz znajdującej się tam wystawy w sobotę w godz. 10.00 – 12.00 i 16.00 – 18.00. Warto skorzystać – tym bardziej, że jest to ostatnia w tym roku możliwość zwiedzenia tej Wystawy.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. W „Gościu Niedzielnym” znajdziemy m.in. artykuł pt. „Brylanty i złoto”. Mówi on o ostatnim biegonickim Odpuście Parafialnym, wprowadzeniu do kościoła relikwii św. Kingi oraz wyjątkowym Jubileuszu Sióstr zakonnych z naszej parafii. Można także zobaczyć zdjęcia z tej uroczystości. Zachęcamy do zapoznania się z tym artykułem.