Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XXII Niedziela Zwykła 2022-08-28

XXII Niedziela Zwykła 2022-08-28

Decyzją Biskupa Diecezjalnego Andrzeja Jeża pracujący dotychczas w naszej parafii ks. Mariusz Mrzygłód rozpoczyna dzisiaj posługę wikariusza w Parafii św. Jakuba w Podegrodziu. W imieniu wszystkich parafian wyrażam mu wdzięczność za wszelkie dobro jakie wniósł w życie naszej parafii w ciągu ostatnich 5 lat. Równocześnie w naszej wspólnocie parafialnej serdecznie witamy ks. Bogusława Tokarza (dotychczasowego wikariusza w Parafii Niskowa). Ks. Bogusławowi życzymy obfitości łask Bożych w pełnieniu w naszej parafii posługi wikariusza, opiekuna ministrantów i lektorów oraz katechety w Szkole Podstawowej nr 14 w Biegonicach.

W dniu dzisiejszym nie będzie Nieszporów.

Zapraszamy na nowennę do św. Wawrzyńca w poniedziałek po Mszy św. wieczornej oraz na nowennę do Matki Bożej w środę o godz. 18.30.

Przypominamy, że począwszy od czwartku 1 września Msze św. wieczorne w dni powszednie będą sprawowane o godz. 18.00 (a nie 19.00).

Rozpoczyna się nowy rok szkolny. Nauczycieli i uczniów ze Szkoły Podstawowej z naszej parafii zapraszamy na Mszę św. w ich intencji we czwartek o godz. 8.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, I piątek i I sobota września. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 17.30. W I piątek Msze św. o Najświętszym Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 18.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty dzieci we czwartek od godz. 17.30 a dorosłych – w piątek od godz. 17.00. W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie – procesję różańcową dookoła kościoła z figurą Matki Bożej połączoną z rozważaniem o tematyce Maryjnej o godz. 17.00. O godz. 18.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. św. siostry Faustyny prosimy o prowadzenie we wrześniu Godzinek.

U ministrantów można nabyć bieżące numery prasy katolickiej. Dodatkowo można także nabyć „Gościa Niedzielnego”, którego zabrakło w ubiegłą niedzielę. W tym numerze „Gościa Niedzielnego” znajdziemy informacje o naszym tegorocznym odpuście parafialnym, jubileuszu sióstr zakonnych oraz zdjęcia.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odszedł do wieczności śp. Leszek Zaczyk z ul. Towarowej. polećmy jego duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu ….

Proszono nas o ogłoszenia:

Kino Sokół w Nowym Sączu zaprasza na projekcję filmu „Notre – Dame płonie”. Film opowiada dramatyczną historię pożaru słynnej paryskiej katedry Notre Dame w kwietniu 2019r. i poruszającą reakcję na to wydarzenie ludzi z całego świata. Film można oglądać od najbliższej niedzieli do czwartku o godz. 14.50.

W najbliższą sobotę o godz. 12.00 na Hali Łabowskiej odprawiona zostanie Msza św. w intencji ks. Władysława Gurgacza i sądeckich Żołnierzy Wyklętych zamordowanych w 1947r przez funkcjonariuszy Służby Bezpieczeństwa. Organizatorzy serdecznie zapraszają.