Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Św. Siostra Kinga i Czcigodne Siostry Jubilatki

Św. Siostra Kinga i Czcigodne Siostry Jubilatki

W dniu 10 sierpnia przeżywaliśmy doroczny Odpust Parafialny. Jak zwykle modliliśmy się do Boga za wstawiennictwem patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca. W tym roku podczas Sumy Odpustowej miały miejsce jeszcze dwa niecodzienne wydarzenia – wprowadzenie do kościoła relikwii św. Kingi oraz Jubileusz Sióstr Zakonnych. Św. Kinga jest nam szczególnie bliska jako fundatorka naszej parafii w 1269r oraz fundatorka dwóch pierwszych, drewnianych kościołów w Biegonicach w 1269 i 1288r. Natomiast wśród dziesięciu Sióstr Zakonnych pochodzących z naszej parafii szczególnie modliliśmy się w intencji Sióstr : s. Celiny Kądziołka (przeżywającej Jubileusz 75 – lecia życia zakonnego) i s. Marii Witowskiej (przeżywającej Jubileusz 50 – lecia życia zakonnego). Zdjęcia z tej niezwykłej uroczystości można zobaczyć tu .

Warto przy okazji przypomnieć sobie rozmowę z s. Ludmiłą przeprowadzoną z okazji jubileuszu 70 – lecia życia zakonnego : http://750.parafiabiegonice.pl/podwojny-jubileusz