Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVI Niedziela Zwykła 2020-07-19

XVI Niedziela Zwykła 2020-07-19

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

Ofiary złożone dzisiaj na tacę przeznaczone są na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie. „Bóg zapłać” za ofiary na ten ważny cel.

Bieżący tydzień obfituje w liczne święta i wspomnienia liturgiczne. Już jutro w Nowym Sączu obchodzimy Uroczystość św. Małgorzaty, Dziewicy i Męczennicy, patronki miasta. We środę wypada Święto św. Marii Magdaleny, we czwartek Święto św. Brygidy patronki Europy a w piątek Wspomnienie św. Kingi, patronki naszej diecezji. W sobotę wypada Święto św. Jakuba Apostoła i Wspomnienie św. Krzysztofa, patrona kierowców. Z tej racji w przyszłą niedzielę będziemy modlić się w intencji wszystkich kierowców a po każdej Mszy św. będzie poświęcenie pojazdów. W tym dniu będzie także możliwość nabycia breloczków ze św. Krzysztofem i modlitwą do niego.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy we środę na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 18.30.

U ministrantów możemy nabyć bieżącą prasę katolicką – „Gość Niedzielny”, „Mały Gość Niedzielny”, „Niedziela”, i wakacyjny numer „Promyczka dobra”.

Bardzo serdecznie dziękujemy naszemu parafianinowi – ks. Wojciechowi Witowskiemu, studentowi Katolickiego Uniwersytetu Lubelskiego, który przez kilka ostatnich miesięcy razem z nami się modlił i pomagał w pracy duszpasterskiej. Życzymy mu wielu łask Bożych podczas miesięcznej posługi duszpasterskiej w Łomnicy, którą z woli biskupa diecezjalnego rozpocznie w dniu jutrzejszym.  

Proszono nas o Ogłoszenie:

W piątek 24 lipca tj. w Uroczystość św. Kingi w klasztorze starosądeckich klarysek zostanie odprawiona Suma odpustowa o godz. 11.00. Centralna Uroczystość Nowennowa z udziałem biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża będzie mieć miejsce w najbliższą niedzielę o godz. 11.00. Dokładny Program uroczystości zamieszczony jest w gablocie.