Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XV Niedziela Zwykła 2020-07-12

XV Niedziela Zwykła 2020-07-12

Dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.

Jutro po Mszy św. wieczornej zapraszamy na Nowennę do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 18.30 na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej.

Składka na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

W dniu 17 sierpnia Mszą św. o godz. 7.30 w katedrze tarnowskiej rozpocznie się XXXVIII Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety tzn. każdego dnia 3 grupy będą przemierzały wyznaczony odcinek trasy i realizowało program pielgrzymki. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wracają do domu, aby kontynuować pielgrzymowanie poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim kościele oraz realizowanie programu dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie.

Zapisy prowadzone są przez ks. Przewodnika danej grupy lub wyznaczone przez niego osoby. W ostatnim dniu wszyscy pielgrzymi spotkają się na Jasnej Górze. Więcej informacji jest na stronie internetowej Pieszej Pielgrzymki.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.