Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XVII Niedziela Zwykła 2020-07-26

XVII Niedziela Zwykła 2020-07-26

Wczoraj w liturgii Kościoła wypadało wspomnienie św. Krzysztofa – patrona kierowców. Z tej okazji dzisiaj modlimy się w intencji wszystkich kierowców. Po każdej Mszy św. odbędzie się poświęcenie pojazdów.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00. Nowennę do św. Wawrzyńca – jutro po Mszy św. wieczornej a Nowenna do Matki Bożej – we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu przeżywać będziemy I sobotę sierpnia. W tym dniu zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”. W sobotę 1 sierpnia wypada też kolejna rocznica wybuchu Powstania Warszawskiego. Pamiętajmy o tym ważnym wydarzeniu w naszych modlitwach.

W przyszłą niedzielę można zyskać tzw. Odpust Porcjunkuli za siebie lub kogoś ze zmarłych. W tym celu należy w tym dniu przyjąć Komunię św., odmówić modlitwy w intencjach wyznaczonych przez Ojca Świętego oraz wzbudzić sobie postanowienie unikania każdego grzechu.

Członkinie Róży im. św. Barbary prosimy o prowadzenie śpiewu Godzinek
w miesiącu sierpniu.

Trwają prace przy cmentarzu. Wykonano już ogrodzenie od tylnej strony cmentarza. Będą jeszcze trwały dalsze prace. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na ten cel.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Rozprowadzają oni także breloki do kluczy ze św. Krzysztofem.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W najbliższą środę od godz. 14.00 w Przychodni Lekarskiej Eskulap w Starym Sączu odbędą się badania USG Doppler przepływów szyjnych i kończyn dolnych, USG tarczycy, nerek, płuc, stawów, piersi oraz Echo serca. Badania są odpłatne. Bliższe informacje można uzyskać w przychodni.

W najbliższą niedzielę w Bazylice Nowosądeckiej rozpoczyna się tygodniowy odpust ku czci Przemienienia Pańskiego. Dokładny program Odpust znajduje się w gablocie.