Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XV Niedziela Zwykła 2021-07-11

XV Niedziela Zwykła 2021-07-11

W dniu jutrzejszym obchodzić będziemy setną rocznicę konsekracji kościoła w naszej parafii. Już dzisiaj chcemy dziękować Bogu za dar pięknej świątyni w której możemy modlić się, słuchać Bożego Słowa i przyjmować sakramenty św. Warto także starać się lepiej poznawać przeszłość naszej parafii poprzez lekturę książki o jej historii. Zachęcamy też do zwiedzenia wieży kościelnej z okolicznościową wystawą. Zapraszamy w sobotę w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00.

Dzisiejsza niedziela w naszej parafii to tzw. „Niedziela inwestycyjna”. „Bóg zapłać” za ofiary złożone na prace parafialne.

Dzisiaj o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Z tej racji nie będzie dziś Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

Jutro obchodzić będziemy setną rocznicę konsekracji kościoła w naszej parafii. Msze św. będą sprawowane jak w dni powszednie. Zapraszamy do liczniejszego w nich udziału za co możemy zyskać odpust cząstkowy pod zwykłymi warunkami.  Po Mszy św. wieczornej polecimy nasze rodziny i całą parafię wstawiennictwu patrona parafii – św. Wawrzyńca.  

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 18.30.

W tym tygodniu rozpoczyna się tygodniowy Odpust ku czci św. Kingi w Starym Sączu. Mieszkańcy naszej parafianie są zaproszeni szczególnie na Mszę św. w piątek o godz. 18.00. Dokładny program jest zamieszczony w gablocie parafialnej.

Ofiary składane w najbliższą niedzielę na tacę w całej diecezji przeznaczone są na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Zachęcamy zwłaszcza do lektury Tygodnika „Niedziela” w którym znajduje się obszerny artykuł na temat setnej rocznicy konsekracji naszego kościoła.

Proszono nas o ogłoszenie:

Urząd Miasta Nowego Sącza informuje o możliwości skorzystania ze szczepień przeciwko COVID – 19 bez konieczności dokonywania wcześniejszej rejestracji. Szczepienia będą miały miejsce w Parku Strzeleckim w Nowym Sączu w niedziele 11 i 25 lipca w godz. 10.00 – 18.00. Stosowane będą szczepionki firmy Johnson & Johnson oraz Pfizer (pierwsza dawka) i Pfizer (druga dawka – po upływie min. 35 dni od pierwszej dawki). Warto skorzystać