Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2021-07-04

XIV Niedziela Zwykła 2021-07-04

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Nie będzie natomiast dzisiaj Nieszporów o godz. 15.00.

Jak już zapowiadaliśmy, w dniu dzisiejszym członkowie Caritasu zbierają ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i grad mieszkańców Librantowej. „Bóg zapłać” za ofiary na ten cel.

Jutro po Mszy św. wieczornej odmówimy modlitwy Nowenny do św. Wawrzyńca.

Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na nowennę we środę o godz. 17.30.

W najbliższą sobotę w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00 istnieje możliwość zwiedzenia wieży naszego kościoła i znajdującej się tam Wystawy. Serdecznie zapraszamy. Przy okazji serdecznie dziękujemy wszystkim parafianom, którzy w różny sposób zaangażowali się w przygotowanie Wystawy. Szczególnie dziękujemy za bezinteresowną pracę panom: Janowi Faronowi i Andrzejowi Kowalczykowi z Łazów Biegonickich. Dziękujemy także strażakom oraz wszystkim, którzy jako wolontariusze będą pomagać nam w zwiedzaniu tej Wystawy.

Przypominamy, że chętni członkowie Rady Parafialnej oraz Zespołu Synodalnego mogą obejrzeć tę Wystawę dzisiaj po Mszy św. o godz. 15.30.

Przy schodach przed wejściem na plac kościelny została wykonana balustrada. Mamy nadzieję, że ułatwi ona osobom starszym wejście po schodach w okresie zimowym.

Najbliższa druga niedziela lipca to również „Niedziela Inwestycyjna”. W miarę możliwości prosimy o hojniejsze ofiary na prace parafialne.

Zgodnie z parafialną tradycją w najbliższą niedzielę o godz. 15.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Z tej racji za tydzień nie będzie Nieszporów oraz Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

Miło nam poinformować, że w piątek 2 lipca książka o naszej parafii zdobyła I miejsce w Konkursie im. Szczęsnego Morawskiego na najlepszą książkę o historii Sądecczyzny za rok 2019. Przyznanie tej nagrody jest kolejnym znakiem docenienia bogatej historii naszej parafii przez środowisko historyków sądeckich.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenie:

W dniu 17 sierpnia rozpocznie się Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Z powodu zagrożenia epidemiologicznego Pielgrzymka w tym roku będzie miała formę sztafety. Każdego dnia będzie pielgrzymowało 3 grupy. Pielgrzymi będą dowożeni autokarami, a po apelu wieczornym wrócą do domu. Swoje pielgrzymowanie będą kontynuować poprzez uczestnictwo w codziennej Eucharystii w swoim kościele. Pielgrzymi będą mogli również realizować program dnia korzystając z transmisji radiowych i internetowych oraz specjalnej aplikacji pielgrzymkowej w telefonie. Nasza grupa będzie pielgrzymowała 23 sierpnia. W ostatnim dniu wszyscy pielgrzymi spotkają się przy Katedrze Częstochowskiej, aby alejami dojść na Jasną Górę i stanąć przed obliczem Matki Bożej. Zapisów na Pielgrzymkę można dokonać telefonicznie, nr telefonu: 693 587 459 oraz na spotkaniu przedpielgrzymkowym w Barcicach w sobotę 7 sierpnia o godz. 15.30. Koszt pielgrzymki oraz dwukrotnego autokarowego wyjazdu wynosi 170 zł od osoby. Dzieci do klasy VIII – 150 zł.