Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIV Niedziela Zwykła 2023-07-09

XIV Niedziela Zwykła 2023-07-09

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Natomiast o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona Msza św. w intencji zmarłych parafian. Z tej racji nie będzie dziś Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

Również dzisiaj przeżywamy w naszej wspólnocie parafialnej Niedzielę Inwestycyjną. „Bóg zapłać” za ofiary na remont organów.

Jutro po Mszy św. o godz. 19.00 odmówimy modlitwy do patrona parafii – św. Wawrzyńca.

We wtorek obchodzić będziemy Święto św. Benedykta Opata, patrona Europy.

We środę 12 lipca obchodzić będziemy Uroczystość Rocznicy poświęcenia naszego kościoła, które miało miejsce 102 lata temu. Czcicieli Matki Bożej zapraszamy na Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej o godz. 18.30.

W piątek Mszą św. o godz. 18.00 w starosądeckim klasztorze Sióstr Klarysek rozpocznie się nowenna przed Uroczystością św. Kingi. Jest to dzień pielgrzymowania mieszkańców Biegonic. Jak zwykle do klasztoru udajemy się „na swoją rękę”. W tym roku, dodatkowo, nasza parafia organizuje pieszą pielgrzymkę do Starego Sącza. Chętni gromadzą się na parkingu koło kościoła w piątek o godz. 16.00. Następnie, ze słowami modlitwy, udadzą się chodnikiem do klasztoru Sióstr Klarysek. Powrót należy zorganizować we własnym zakresie.

W sobotę, tak jak we wszystkie soboty lipca i sierpnia, zapraszamy do zwiedzenia wieży kościelnej i znajdującej się tam wystawy. Wystawę można zwiedzać w godz. 10.00 – 12.00. „Bóg zapłać” parafianom, którzy pomagają w organizacji zwiedzania.

Składka na tacę w najbliższą niedzielę przeznaczona jest na rzecz Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.