Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIII Niedziela Zwykła 2023-07-02

XIII Niedziela Zwykła 2023-07-02

Przypominamy, że podczas wakacji Msze św. w dni powszednie są sprawowane o godz. 19.00.

Jutro po Mszy św. wieczornej – Nowenna do patrona naszej parafii – św. Wawrzyńca, we środę o godz. 18.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

W sobotę, tak jak we wszystkie soboty lipca i sierpnia, zapraszamy do zwiedzenia wieży kościelnej i znajdującej się tam wystawy. Wystawę można zwiedzać w godz. 10.00 – 12.00. „Bóg zapłać” parafianom, którzy pomagają w organizacji zwiedzania.

Najbliższa druga niedziela lipca to „Niedziela Inwestycyjna”. Po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. Ofiary złożone na tacę lub na konto parafii będą przeznaczone na planowany remont parafialnych organów.

Również w najbliższą niedzielę o godz. 16.00 w kaplicy cmentarnej zostanie odprawiona tradycyjna Msza św. w intencji wszystkich zmarłych parafian. Z tej racji nie będzie w tym dniu Mszy św. w kościele o godz. 15.30.

Z dniem wczorajszym pan Roman Bąk zakończył pełnić posługę kościelnego w naszej parafii. Za kilkuletnią posługę składamy mu „Bóg zapłać”. W jego intencji zostanie odprawiona Msza św. we wtorek o godz. 6.00. Równocześnie informujemy, że nowym kościelnym w naszej parafii został pan Jan Faron z Łazów Biegonickich. Życzymy mu obfitości łask Bożych w pełnieniu tak ważnej posługi dla wspólnego dobra.

Przypominamy, że w kancelarii parafialnej przyjmowane są zapisy na Pieszą Pielgrzymkę Tarnowską na Jasną Górę. Spotkanie przedpielgrzymkowe odbędzie się w sobotę 12 sierpnia o godz. 15.00 w Domu Katechetycznym przy Parafii św. Elżbiety w Starym Sączu.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.