Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XII Niedziela Zwykła 2023-06-25

XII Niedziela Zwykła 2023-06-25

Trwa miesiąc czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy dzisiaj o godz. 15.15 a w dni powszednie o godz. 17.45.

Jutro grupa ok. 45 osób z naszej parafii wyjeżdża na wakacyjną Oazę do Wołkowyji nad Soliną.

We czwartek wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 10.30  i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

Przypominamy, że począwszy od 1 lipca w dni powszednie Msze św. wieczorne sprawowane będą o godz. 19.00.

W tym tygodniu wypada I sobota lipca. Zapraszamy na procesję różańcową z figurą Matki Bożej dookoła kościoła o godz. 18.00 wraz z rozważaniem o tematyce Maryjnej i obrzędem Komunii św. Natomiast o godz. 19.00 zostanie odprawiona Msza św. „niedzielna”.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI,  w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

Członkinie Róży im. św. Kingi prosimy o prowadzenie w lipcu Godzinek.

W najbliższą sobotę, po raz kolejny, rozpoczynamy akcję „Poznaj dom swojego Ojca”. Udostępniamy parafianom i wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia wnętrza wieży naszego kościoła oraz Wystawy przedstawiającej różne eksponaty z bogatej historii naszej parafii. Część z nich będzie można obejrzeć po raz pierwszy. Zwiedzanie jest możliwe, w grupach nie większych niż 5 osobowe, we wszystkie soboty lipca i sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 . Będzie też możliwość nabycia wydawnictw oraz pamiątek związanych z naszą parafią. Zwiedzanie jest bezpłatne. Wdzięczni jednak będziemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów przygotowania wieży oraz wystawy do zwiedzania. Serdecznie zapraszamy. 

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.  Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

Proszono nas o Ogłoszenia:

W piątek 1 lipca rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Dokładny program Odpustu można znaleźć w gablocie.