XI Niedziela Zwykła 2023-06-18

Trwa miesiąc czerwiec. Litanię do Najświętszego Serca Pana Jezusa odmówimy dzisiaj o godz. 15.15 a w dni powszednie o godz. 17.45.

W tym tygodniu dobiega końca rok szkolny. Msza św. na podziękowanie za otrzymane w tym czasie łaski oraz o błog. Boże na okres wakacji zostanie odprawiona we czwartek o godz. 10.00. Zapraszamy uczniów, rodziców i nauczycieli.

W sobotę w liturgii Kościoła wypada Uroczystość Narodzenia św. Jana Chrzciciela.

Podobnie jak w ubiegłym roku w najbliższą niedzielę będzie się z nami modlił i wygłosi kazanie ks. Krzysztof Mirek z Parafii Chojnik. Ofiary złożone podczas Mszy św. zostaną przekazane na budujący się kościół w tej parafii.

Zmarł p. Krzysztof Żyłka – w ostatnich miesiącach pełniący w naszej parafii funkcję organisty. Msza św. pogrzebowa zostanie odprawiona w kościele św. Kazimierza w piątek o godz. 13.00.

U ministrantów można nabywać prasę katolicką.

Proszono nas o Ogłoszenia:

Pod hasłem „Wierzę w Kościół Chrystusowy” w dniu 17 sierpnia wyruszy Piesza Pielgrzymka Tarnowska na Jasną Górę. Zapisy na Pielgrzymkę będą prowadzone tak jak w latach ubiegłych, w naszej parafii przez czerwiec i lipiec, a w sierpniu w miejscach organizacji grupy.

Koszt uczestnictwa w Pielgrzymce wynosi 200 zł od osoby. Jeśli z domu idzie więcej osób, następna płaci 150 zł, a trzecia osoba z domu płaci 100 zł. Każde dziecko w wieku szkoły podstawowej płaci tylko 75 zł resztę dopłaca Caritas. Więcej informacji o pielgrzymce można uzyskać na stronie internetowej: www.pielgrzymkatarnowska.pl

Medyczna Szkoła Policealna w Nowym Sączu MEDICAL SCHOOL ogłasza nabór na kierunek technik sterylizacji medycznej i asystentka stomatologiczna. Nauka odbywa się w weekendy i jest bezpłatna. Zajęcia rozpoczynają się we wrześniu. Więcej szczegółów na stronie internetowej: www.medyk.net.pl.

Sądeckie kino Sokół zaprasza na premierę filmu: „Historia jednej zbrodni”. Film opowiada przejmującą a mało znaną historię rodziny Ulmów: Józefa i Wiktorii oraz ich siedmiorga dzieci, którzy poświęcili swoje życie próbując ratować życie dwóch żydowskich rodzin. Film można obejrzeć w niedzielę, poniedziałek, środę czwartek o godz. 17.50 oraz we wtorek o godz. 20.35. Więcej informacji można znaleźć na stronie internetowej: www.kino-sokol.pl/film,3949,historia-jednej-zbrodni.html.