Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

XIII Niedziela Zwykła 2021-06-27

XIII Niedziela Zwykła 2021-06-27

W nawiązaniu do Komunikatu Biskupa Diecezjalnego informuję, że w najbliższą niedzielę 4 lipca będą zbierane ofiary do puszek na rzecz poszkodowanych przez trąbę powietrzną i gradobicie mieszkańców Librantowej. Członków Caritasu proszę o zorganizowanie zbiórki.

Zapraszamy na Nieszpory dzisiaj o godz. 15.00.

We wtorek wypada Uroczystość Świętych Apostołów: Piotra i Pawła. Msze św. będą odprawione o godz. 6.00, 7.30, 9.00 i 18.00. Ofiary składane w tym dniu na tacę zostaną przekazane do dyspozycji Ojca Św. jako tzw. świętopietrze.

W środę zapraszamy na nowennę do Matki Bożej o godz. 17.30.

Przypominamy, że w okresie wakacyjnym (począwszy od czwartku 1 lipca) w dni powszednie Msze św. wieczorne sprawowane są o godz. 19.00.

W tym tygodniu wypada I czwartek, piątek i sobota lipca. Członków Towarzystwa Przyjaciół WSD w Tarnowie prosimy o poprowadzenie modlitw w intencji powołań we czwartek o godz. 18.30. W I piątek Msze św. o Najśw. Sercu Pana Jezusa zostaną odprawione o godz. 6.00 i 19.00. W tym dniu w godzinach rannych odwiedzimy także chorych z posługą kapłańską. Prosimy o ich zgłoszenie najpóźniej do czwartku. Zachęcamy do skorzystania z sakramentu pokuty codziennie przed Mszami, dzieci we czwartek od godz. 18.30 a dorosłych dodatkowo w piątek dodatkowo o godz. 18.00. Chcemy wszystkim usłużyć ale pamiętajmy, że jest to okres wakacyjny. Nie odkładajmy wszyscy spowiedzi na sam piątek.

W I sobotę zapraszamy na procesję z figurą Matki Bożej dookoła kościoła oraz modlitwą różańcową i rozważaniem o tematyce maryjnej oraz obrzędem Komunii św. o godz. 18.00. Ok. godz. 19.00 – Msza św. „niedzielna”.

Członkinie Róży im. św. Kingi prosimy o prowadzenie w lipcu Godzinek.

W miesiącu lipcu zmiana tajemnic różańcowych wyjątkowo odbędzie się w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30.

Rozpoczęły się wakacje – dzieci i młodzież mają więcej czasu wolnego. Parafialnym zwyczajem zapraszamy do tego, by choć raz w tygodniu w dzień powszedni uczestniczyć we Mszy św. Szczególnie zapraszamy na poniedziałek dzieci z klasy O i I, we wtorek – z kl. II i III, środę – kl. IV czwartek – kl. V, piątek – kl. VI, w sobotę – kl. VII i VIII. Od jutra w zakrystii będzie znajdował się zeszyt, do którego mogą wpisywać się uczniowie. Najpilniejsi z nich po wakacjach otrzymają nagrody.

W dniu 12 lipca br. wypada setna rocznica konsekracji naszego kościoła przez abpa Leona Wałęgę. W ramach obchodów tej rocznicy oprócz naszej dziękczynnej modlitwy rozpoczynamy akcję „Poznaj dom swojego Ojca”. Począwszy od najbliższej soboty 3 lipca udostępniamy parafianom i wszystkim chętnym możliwość zwiedzenia odnowionego wnętrza wieży naszego kościoła. Będzie można także zobaczyć znajdującą się w wieży okolicznościową Wystawę. Przedstawia ona różne eksponaty z historii naszej parafii. Część z nich jest eksponowana po raz pierwszy. Wieżę mogą zwiedzać osoby pełnoletnie a osoby w wieku 10 – 18 lat pod opieką rodziców. Zwiedzanie jest możliwe, w grupach nie większych niż 5 osobowe, we wszystkie soboty lipca i sierpnia w godz. 10.00 – 12.00 oraz 16.00 – 18.00. Będzie także możliwość nabycia wydawnictw oraz pamiątek związanych z naszą parafią. Zwiedzanie jest bezpłatne. Wdzięczni jednak będziemy za ofiary złożone na pokrycie kosztów przygotowania wieży oraz wystawy do zwiedzania. Serdecznie zapraszamy.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką. Warto w okresie wakacyjnym znaleźć więcej czasu na lepsze poznawanie prawd wiary.

W ub. tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej Bóg powołał do wieczności śp. Teresę Zielińską z ul. Ceramicznej. Polećmy jej duszę Bożemu miłosierdziu. Dobry Jezu…

Proszono nas o Ogłoszenie:

We czwartek 1 lipca rozpoczyna się odpust w Sanktuarium Matki Bożej Tuchowskiej. Dokładny program Odpustu można znaleźć na stronie internetowej: http://sanktuariumtuchow.pl/2021/06/wielki-odpust-tuchowski-2021-program/