Wizytacja Kanoniczna

W dniach 9 – 10 marca br. nasza parafia przeżywała Wizytację Kanoniczną. W sobotę bp. Stanisław Salaterski odwiedził chorego parafianina oraz spotkał się z członami Parafialnej Rady Duszpasterskiej, nadzwyczajnymi szafarzami Komunii św., p. dyrektor Katolickiego Przedszkola im. Ojca Pio oraz pracownikami kościelnymi. Wieczorem udzielił sakramentu bierzmowania młodzieży z klasy ósmej. W niedzielę podczas wszystkich dopołudniowych Mszy św. biskup modlił się w naszym kościele oraz głosił kazania. W swoim przemówienie biskup wyraził podziękowanie za wszelkie formy zaangażowania parafian w życie religijne parafii oraz zachęcił rodziców do troski o chrześcijańskie wychowanie dzieci i młodzieży. Spotkał się również z członkami Róż Żywego Różańca, Caritas Parafialnej, Towarzystwa Przyjaciół Wyższego Seminarium Duchownego w Tarnowie i Szkoły Nowej Ewangelizacji. Nie brało również spotkania z dziećmi i młodzieżą – członkami Liturgicznej Służby Ołtarza, dziewczęcej Służby Maryjnej i scholi parafialnej. Owocem wizytacji jest, jak ufamy, umocnienie parafian w wierze. Za kilka tygodni parafia otrzyma również tzw. Dekret powizytacyjny zawierający wskazania biskupa na przyszłość. Zdjęcia z tych wydarzeń można zobaczyć tutaj.