Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

IV Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-10

IV Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-10

Przeżywamy dzisiaj „Niedzielę Laetare” czyli „Niedzielę Radości”. Cieszymy się z racji zbliżających się Świąt Zmartwychwstania Pańskiego. W naszej parafii dodatkowo cieszymy się z obecności wśród nas biskupa Stanisława Salaterskiego. Biskup Stanisław modli się z nami i głosi Słowo Boże w ramach Wizytacji Kanonicznej. Mamy nadzieję, że dzięki Jego posłudze umocnimy się w wierze i miłości.  

„Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na trwający remont parafialnych organów.

Zapraszamy na „Gorzkie Żale” z kazaniem pasyjnym dzisiaj o godz. 14.30.  

Nowenna do św. Wawrzyńca – w poniedziałek po Mszy św. wieczornej a Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej – we środę o godz. 17.30.

Próba uczestników Misterium Paschalnego odbędzie się w poniedziałek o godz. 20.00.

W najbliższy piątek zmianie ulegnie porządek nabożeństw popołudniowych. Msza św. zostanie wyjątkowo odprawiona o godz. 17.00. O godz. 18.00 gromadzimy się pod Remizą Strażacką, gdzie rozpoczniemy nabożeństwo Drogi Krzyżowej. W tym roku powędrujemy do Krzyża Jubileuszowego na Wierchach. Po zakończeniu nabożeństwa przy Krzyżu tych, którym siły na to pozwalają, zapraszamy do udziału w Drodze Krzyżowej trasą wiodącą przez Łazy Biegonickie i Biegonice (w tym także Winną Górę) do naszego kościoła (trasa liczy ok. 7 km, również przez las). Prosimy zabrać ze sobą odpowiednie obuwie, strój i latarkę.

W sobotę w godz. 9.00 – 11.00 w sali na plebanii odbędzie się kolejne Spotkanie  z Jezusem w języku angielskim. Serdecznie zapraszamy.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne baranki oraz paschaliki.  Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

Jak przez cały Wielki Post zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy po Mszy św. wieczornej codziennie w dni powszednie, z wyjątkiem piątku.

Składka na tacę z najbliższej niedzieli zostanie przeznaczona na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Prosimy o ofiarność.

Już za 2 tygodnie wypada Niedziela Palmowa. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Najpiękniejsze palmy wykonane  z żywych gałązek zostaną wyróżnione. Natomiast w najbliższą niedzielę palmy samodzielnie wykonane będą pod kościołem rozprowadzać dziewczęta z DSM-u. Prosimy o życzliwość dla nich.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką.

Przewodniczący Konferencji Episkopatu Polski abp Stanisław Gądecki zwrócił się do nas z prośbą o modlitwę. W Apelu czytamy m.in.: „W związku z rodzącą wiele pytań i niepokojów sytuacją społeczną w naszej Ojczyźnie, proszę wszystkich o modlitwę w ważnych dla naszego kraju intencjach. Zapraszam do włączenia się w modlitwę nowennową w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania życia ludzkiego. Nowenna będzie mieć miejsce w dniach od 16 do 24 marca br., czyli przed Dniem Świętości Życia, przypadającym dnia 25 marca”.

Odpowiadając na prośbę przewodniczącego Konferencji Episkopatu Polski będziemy odmawiać modlitwy nowennowe w intencji Ojczyzny począwszy od najbliższej soboty przez 9 dni po każdej Mszy św. i po wieczornej adoracji Najświętszego Sakramentu.