Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-17

V Niedziela Wielkiego Postu 2024-03-17

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dziś na tacę przeznaczone na zakup kwiatów do Grobu Pańskiego i Ciemnicy. Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym o godz. 14.30.

Rodzicom tegorocznych bierzmowanych dziękujemy za „Dar ołtarza” – piękną kapę służącą do sprawowania liturgii.

Jak zapowiadaliśmy do 25 marca po każdej Mszy św. oraz pod koniec adoracji wieczornej będą odmawiane modlitwy w intencji Ojczyzny, zgody narodowej i poszanowania ludzkiego życia. We środę, z inicjatywy członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej, w tej intencji zostanie dodatkowo odmówiony różaniec z rozważaniami o godz. 19.30. Serdecznie zapraszamy.

Nowenna do św. Wawrzyńca odbędzie się w poniedziałek po Mszy św. wieczornej a Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej we środę o godz. 17.30.

Próby Misterium Paschalnego odbędą się w poniedziałek i czwartek o godz. 20.00.

We wtorek obchodzić będziemy Uroczystość św. Józefa. Pamiętajmy w modlitwie o wszystkich noszących imię tego Patrona, także o zmarłym ks. prałacie Józefie Atłasie.

W tym tygodniu cicha adoracja Pana Jezusa w Najświętszym Sakramencie odbędzie się po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 od poniedziałku do czwartku.

W piątek zapraszamy na Misterium Męki Pańskiej przygotowane przez kilkudziesięciu naszych parafian, głównie przez młodzież. W tym dniu będzie to jedyna Droga Krzyżowa. Nabożeństwo rozpocznie się w kościele o godz. 19.30. Osoby, które nie zmieszczą się w kościele będą skorzystać z telebimu. Kolejne stacje będziemy rozważać na parkingu oraz na terenie zielonym przy plebanii. W związku z nabożeństwem na zewnątrz kościoła niedostępna będzie dla samochodów większość parkingu koło kościoła. Można będzie natomiast zatrzymać samochód na przygotowanym parkingu na terenie zielonym przy ul. Biegonickiej. Prosimy o zrozumienie. Dziękujemy strażakom z OSP Biegonice za pomoc w zabezpieczeniu miejsca,

W sobotę po południu odwiedzimy osoby starsze, samotne i chore z naszej parafii. Członków Parafialnego Caritasu oraz przedstawicieli Szkolnego Koła Caritas zapraszamy na plebanię o godz. 12.00. Przypominamy, że celem tych odwiedzin nie jest niesienie materialnej pomocy osobom ubogim. Pragniemy raczej okazać, że w naszej parafii cenimy sobie wszystkich Seniorów oraz osoby dotknięte rozmaitymi chorobami. Chcemy także złożyć im świąteczne życzenia. Dlatego prosimy o życzliwe przyjęcie członków Caritasu także przez osoby dotąd przez nas nie odwiedzane. Członkom Caritasu dziękujemy za ofiarowanie swojego czasu w tak ważnej sprawie.

Najbliższa niedziela to już Niedziela Palmowa. Podczas wszystkich Mszy św. odczytamy opis Męki Pańskiej. Zachęcamy do podtrzymania pięknego zwyczaju wykonywania palm wielkanocnych. Przed każdą Mszą św. poświęcimy palmy. Uroczyste poświęcenie palm odbędzie się na początku Mszy św. o godz. 10.30. Przed tą Mszą św. gromadzimy się z palmami przed wejściem do kościoła. Po poświęceniu palm procesyjnie wejdziemy do świątyni. Po Mszy św. najpiękniejsze palmy zostaną nagrodzone. Tradycyjnie w Niedzielę Palmową składka w całej diecezji jest przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie jako jałmużna wielkopostna.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Osoby otrzymujące prenumeratę prosimy o odbiór czasopism w zakrystii.

Przed kościołem członkowie Caritasu rozprowadzają wielkanocne baranki oraz paschaliki. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.