Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Zwykła 2024-02-11

VI Niedziela Zwykła 2024-02-11

Obchodzimy dzisiaj Światowy Dzień Chorego. Pamiętajmy w naszych modlitwach o ludziach dźwigający krzyż cierpienia i choroby. Jak to zapowiadaliśmy, dzisiejsza Msza św. o godz. 15.30 będzie sprawowana w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. serdecznie ich na spotkanie przy stole na plebanii.

Trwa Nabożeństwo Czterdziestogodzinne. Zapraszamy na adorację Najświętszego Sakramentu w ciszy dzisiaj w godz. 11.30 – 15.30. Każdy z nas ma o co się modlić.

Dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych.

„Bóg zapłać” za ofiary składane dzisiaj na ogrzewanie kościoła oraz rozpoczynający się remont parafialnych organów.

Nowenna ku czci św. Wawrzyńca zostanie odprawiona jutro po Mszy św. wieczornej.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii we wtorek o godz. 18.45.

We środę rozpoczynamy Wielki Post. Podczas wszystkich Mszy św. kapłani posypią nasze głowy popiołem powtarzając słowa: „Prochem jesteś i w proch się obrócisz” lub „Nawracajcie się i wierzcie w Ewangelię”. Obowiązuje nas post ścisły tj. spożywamy potrawy bezmięsne, w tym tylko jeden posiłek do sytości. Składka na tacę jest przeznaczona na cele charytatywne. Msze św. w Środę Popielcową odprawione zostaną o godz. 6.00, 7.30, 9.00, 16.00 i 18.00.

Zgodnie z dawną tradycją oraz zaleceniami Kościoła w okresie Wielkiego Postu nie ozdabiamy ołtarzy kwiatami. Ma to podkreślić pokutny charakter Wielkiego Postu.

Podobnie jak w ubiegłych latach codziennie w dni powszednie Wielkiego Postu zapraszamy do indywidualnej modlitwy w ciszy przed Najświętszym Sakramentem. Codziennie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 będzie wystawienie Najświętszego Sakramentu. W piątki, wyjątkowo, wystawienie Najświętszego Sakramentu będzie pomiędzy Mszą św. wieczorną a Drogą Krzyżową. Codziennie będzie się też modlił kapłan, którego w razie potrzeby można poprosić o spowiedź św. Rozpoczęcie adoracji – w I poniedziałek Wielkiego Postu.

Serdecznie zachęcamy do licznego udziału w nabożeństwach pasyjnych. Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawiane będzie w piątki o godz. 17.30 oraz o godz. 19.30 (przygotowane przez młodzież). Zapraszamy również na Gorzkie Żale wraz z kazaniem pasyjnym w niedziele o godz. 14.30.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką.

Składka na tacę w przyszłą niedzielę będzie przeznaczona na Seminarium Duchowne w Tarnowie.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.

W ubiegłym tygodniu z naszej wspólnoty parafialnej odeszli do wieczności śp. Radosław Wójs z ul. Elektrodowej i Jan Wójcik z ul. Towarowej (jego pogrzeb odbędzie się w poniedziałek o godz. 15.00).  Polećmy ich dusze miłosierdziu Bożemu. Dobry Jezu …