Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

V Niedziela Zwykła 2024-02-04

V Niedziela Zwykła 2024-02-04

Przeżywamy drugą niedzielę Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa. Dzisiaj adorację po Mszach św. oraz przed popołudniową Mszą św. poprowadzą przedstawiciele poszczególnych rejonów parafii, zgodnie z programem podanym przed tygodniem.

Wczoraj odbył się II Parafialny Turniej Szachowy. Tym razem zwyciężyli: Franciszek Kądziołka (I miejsce), Sebastian Kądziołka (II miejsce) i Zbigniew Kądziołka (III miejsce). Serdecznie gratulujemy Zwycięzcom oraz wszystkim uczestnikom.

Nowenna do św. Wawrzyńca zostanie odprawiona jutro po Mszy św. wieczornej.

Czcicieli Matki Bożej Biegonickiej zapraszamy na Nowennę we środę o godz. 17.30. Po Mszy św. wieczornej odbędzie się spotkanie Dziewczęcej Służby Maryjnej.

Kolejne Spotkanie z Jezusem w języku angielskim odbędzie się w sobotę w godz. 9.00 – 11.00.

W najbliższą niedzielę 11 lutego obchodzić będziemy Wspomnienie NMP z Lourdes. Tego dnia w Kościele obchodzimy także Światowy Dzień Chorego. Z tej okazji w sobotę o godz. 15.00 w Domu Kultury w Łazach Biegonickich w intencji seniorów z Łazów Biegonickich zostanie odprawiona Msza św. a po nim odbędzie spotkanie przy stole. Natomiast w niedzielę o godz. 15.30 w naszym kościele zostanie odprawiona Msza św. w intencji seniorów z Biegonic. Po Mszy św. serdecznie zapraszamy seniorów na spotkanie w sali na plebanii.

W przyszłą niedzielę (II Niedzielę lutego) w naszej parafii przeżywać będziemy Niedzielę Inwestycyjną. W najbliższym czasie musimy zapłacić rachunek za zimowe ogrzewanie kościoła. W poniedziałek 12 lutego rozpocznie się też remont naszych parafialnych organów. Prosimy w miarę możliwości o wsparcie tych działań.

Również w najbliższą niedzielę po Mszy św. o godz. 7.30 odbędzie się zmiana tajemnic różańcowych. W ramach Czterdziestogodzinnego Nabożeństwa po Mszy św. o godz. 10.30 aż do Mszy św. o godz. 15.30 odbędzie się adoracja Najświętszego Sakramentu w ciszy. Nie wyznaczamy poszczególnych rejonów ale mamy nadzieję, że Pan Jezus ani przez chwilę nie będzie sam. Wszyscy mamy o co się modlić.

Członków Parafialnej Rady Duszpasterskiej zapraszamy na spotkanie na plebanii we wtorek 13 lutego o godz. 18.45. Będą omawiane ważne sprawy bieżące.

U ministrantów można nabyć prasę katolicką.