Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Parafialne „Święto” Szachowe

Parafialne „Święto” Szachowe

W sobotę 3 lutego w sali na plebanii odbył się II Turniej Szachowy o Puchar Proboszcza Parafii św. Wawrzyńca. Tym razem w zawodach uczestniczyli sami mężczyźni – dorośli i jeszcze bardzo młodzi. Dziesięciu uczestników grało „systemem szwajcarskim” z ograniczeniem czasowym jednej partii do 10 minut. Mimo zaciętej rywalizacji panowała wspaniała, sportowa atmosfera. Zwycięzcą Turnieju tym razem został Franciszek Kądziołka, który otrzymał okazały puchar. Wszyscy uczestnicy Turnieju otrzymali ufundowane przez parafię pamiątki. Po Turnieju księża: ks. Piotr Lisowski i ks. Bogusław Tokarz pokazali uczestnikom nowy rodzaj gry w szachy tzw. „kloca” – grę błyskawiczną ale drużynową. Nowy rodzaj gry w szachy wzbudził wiele emocji i bardzo się uczestnikom spodobał. Planowane są dalsze mecze. Zdjęcia z wydarzenia można obejrzeć tu.