Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

I Niedziela Wielkiego Postu 2024-02-18

I Niedziela Wielkiego Postu 2024-02-18

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30.

Bóg zapłać” za ofiary składane na tacę na Wyższe Seminarium Duchowne w Tarnowie.

Rozpoczął się generalny remont parafialnych organów. Dziękujemy p. Tomaszowi Kądziołce, który w miarę swoich możliwości ułatwia nam modlitwę poprzez swoją grę na tymczasowym instrumencie. Dziękujemy także kilku paniom, które przez najbliższe tygodnie będą rozpoczynały śpiew pieśni zwłaszcza podczas Mszy św. niedzielnych. Jest to wyraz ich troski o duchowe dobro naszej parafii i piękno naszej modlitwy.

Począwszy od jutra codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 będzie okazja do adoracji Pana Jezusa wystawionego w monstrancji. Zapraszamy do tej formy modlitwy.

Jutro po Mszy św. porannej grupa 30 ministrantów, lektorów i członków Grupy Młodzieżowej wyjeżdża wraz z księdzem Bogusławem na organizowany przez parafię zimowy wypoczynek do Białego Dunajca, Zakopanego i Białki Tatrzańskiej. Uczestnicy wyjazdu będą codziennie uczestniczyć we Mszy św. m.in. w Ludźmierzu oraz w Zakopanem – w kościele na Krzeptówkach oraz kościele św. Brata Alberta na Kalatówkach. Wyjazd został dofinansowany przez Caritas.

W poniedziałek po Mszy św. wieczornej – Nowenna do św. Wawrzyńca a we środę o godz. 17.30 – Nowenna do Matki Bożej Biegonickiej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30.

U ministrantów można nabyć bieżącą prasę katolicką. Oprócz zwykłego „Gościa Niedzielnego” można dziś nabyć jego specjalne wydanie. Numer specjalny, pięknie wydany, zawiera wiele ciekawych informacji na temat Wielkiego Postu i praktyk wielkopostnych. Cena – 14 zł.

W najbliższą niedzielę wypada ogólnopolski Dzień Modlitwy, postu i solidarności z misjonarzami. Będziemy modlić się w intencji misji i wspierać je ofiarami do puszek. Członków Caritas prosimy o zorganizowanie zbiórki.

Proszono nas o ogłoszenie

Wojewódzki Urząd Pracy rozpoczyna rekrutację do projektu Małopolski Pociąg do kariery. Uczestnicy projektu będą mogli skorzystać z doradztwa zawodowego oraz otrzymać dotację do szkoleń. Więcej informacji można uzyskać podczas spotkania w poniedziałek 19 lutego o godz. 19.00 w Remizie Strażackiej przy ul. Zakładników 1.