II Niedziela Wielkiego Postu 2024-02-25

Zapraszamy na Gorzkie Żale z kazaniem pasyjnym dziś o godz. 14.30.

W całym kraju obchodzimy dzisiaj Dzień Solidarności z Misjonarzami. Pamiętamy o nich w naszych modlitwach i wspieramy ich ofiarami do puszek.

Przypominamy, że codziennie w dni powszednie po Mszy św. wieczornej do godz. 20.00 w naszym kościele odbywa się adoracja Najświętszego Sakramentu. Zapraszamy.

Nowennę do św. Wawrzyńca odprawimy w poniedziałek po Mszy św. wieczornej a Nowennę do Matki Bożej Biegonickiej – we środę o godz. 17.30.

Zbiórka ministrantów i lektorów odbędzie się we wtorek po Mszy św. wieczornej.

Nabożeństwo Drogi Krzyżowej odprawione zostanie w piątek o godz. 17.30 oraz 19.30.

W tym tygodniu wypada I piątek i I sobota marca. W I piątek odwiedzimy chorych z posługą kapłańską Prosimy o ich zgłoszenie (ks. Bogusław wyjątkowo odwiedzi chorych w godzinach popołudniowych).  W I sobotę zapraszamy na Nabożeństwo Fatimskie o godz. 17.00.

W piątek 1 marca wypada Narodowy Dzień Pamięci Żołnierzy Wyklętych. Modlimy się w intencji Polaków, którzy jeszcze po II wojnie światowej cierpieli i ginęli walcząc o niepodległość Polski.

Członków Róży im. św. Józefa prosimy o prowadzenie w marcu Godzinek.

W sobotę 9 marca będziemy przeżywać Wizytację Kanoniczną. Aby dobrze przygotować się duchowo do tego wydarzenia w najbliższą sobotę rozpoczynamy Rekolekcje Wielkopostne. Program Rekolekcji jest zamieszczony w gablocie, na stronie internetowej parafii oraz na kartkach, które możemy pobrać ze stolika wychodząc z kościoła.

W dniu dzisiejszym członkowie Caritasu rozprowadzają baranki wielkopostne. Składana ofiara przeznaczona jest na rzecz potrzebujących.

U ministrantów nabyć można bieżącą prasę katolicką. Dzieci, które otrzymują prenumeratę czasopism prosimy o odbiór gazet w zakrystii.