Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

VI Niedziela Wielkanocna 2021-05-09

VI Niedziela Wielkanocna 2021-05-09

„Bóg zapłać” za ofiary złożone dzisiaj na tacę z okazji „Niedzieli Inwestycyjnej”. Członków Róż Różańcowych zapraszamy dzisiaj po Mszy św. o godz. 7.30 na zmianę tajemnic różańcowych.

Trwa miesiąc maj. Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych – w niedziele o godz. 15.00, w dni powszednie o godz. 17.30.

W poniedziałek 10 maja tj. jutro w kościele w Żeleźnikowej bp. Leszek Leszkiewicz udzieli sakramentu bierzmowania naszej młodzieży podczas Mszy św. o godz. 15.30.

W najbliższych dniach przeżywać będziemy dni modlitw o urodzaje i Boże błogosławieństwo tzw. „Dni Krzyżowe”. W poniedziałek modlić się będziemy w intencji mieszkańców Biegonic, we wtorek – Łazów Biegonickich a we środę – Zagórza. Rozpoczęcie o godz. 17.30.

Dodatkowo we wtorek o godz. 19.00 nastąpi poświęcenie nowej figury Pana Jezusa w kapliczce przy drodze na Łazy Biegonickie oraz odśpiewamy drugi raz Litanię do Matki Bożej. „Bóg zapłać” wszystkim za ofiary składane przy okazji Dni Krzyżowych. Zostaną one przeznaczone, na prośbę wielu parafian, na wykonanie poręczy przy schodach przed głównym wejściem do kościoła. Wykonany zostanie również „wjazd techniczny” na nową część parafialnego Cmentarza.

U ministrantów można nabyć nowe numery prasy katolickiej. Do „Gościa Niedzielnego” dołączony jest nowa, zmieniona przez papieża Franciszka wersja Litanii do Matki Bożej.

Dwa lata temu powstała obszerna monografia naszej parafii. Znajduje się tam mnóstwo informacji dotyczących historii parafii oraz ludzi kiedyś ją tworzących. Mimo powstania książki nadal trwają prace nad poszerzaniem naszej wiedzy o historii parafii. Będą one w swoim czasie podane do wiadomości parafian. W związku z powyższym osoby, które posiadają jakiekolwiek informacje dotyczące historii parafii nieuwzględnione w książce ew. dostrzegły w książce jakieś nieścisłości proszone są o poinformowanie o nich ks. proboszcza. Obecnie poszukujemy m.in. informacji dotyczących kilku osób, które odegrały pozytywną rolę w przeszłości naszej parafii.

Chodzi tu o następujące osoby:

ŚP. Władysław Stanisław GORZAN, s. Władysława i Anny z domu Wójcik, ur. 12.02.1927r w Łazach Biegonickich, zamieszkały kiedyś Łazy Biegonickie 20

ŚP. Maria Wierny, zmarła w 1929r, pochowana na Cmentarzu w Biegonicach (sektor 1, rząd 6, grób 3)

ŚP. Tomasz Wierny, zmarły w 1915r, pochowany na Cmentarzu w Biegonicach (sektor 1, rząd 6, grób 3)

Będziemy wdzięczni za wszelkie informacje dotyczące tych osób ze strony rodziny, ew. osób opiekujących się ich grobami.