Parafia św. Wawrzyńca
Nowy Sącz – Biegonice

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2021-05-16

Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego 2021-05-16

Przeżywamy dziś Uroczystość Wniebowstąpienia Pańskiego. Wspominając wniebowstąpienie Chrystusa przypominamy sobie, że i my dążymy do nieba. Z racji wypadającej dziś Uroczystości w liturgii opuszcza się w tym roku święto św. Andrzeja Boboli. Zachęcamy jednak do modlitwy w intencji wszystkich solenizantów a zwłaszcza naszego biskupa diecezjalnego Andrzeja Jeża.

Zapraszamy do uczestnictwa w nabożeństwach majowych w dni powszednie o godz. 17.30 a w niedziele o godz. 15.00.

„Bóg zapłać” rodzicom tegorocznych bierzmowanych za „dar ołtarza” – piękny, ozdobny ornat mszalny.

W najbliższy wtorek wypada 101 rocznica urodzin św. Jana Pawła II. Warto z tej okazji przypomnieć sobie Jego osobę, warto opowiedzieć o tym wielkim świętym swoim dzieciom. W przedsionku kościoła znajduje się trochę wydawnictw poświęconych Janowi Pawłowi II. Można je bezpłatnie pobrać i skorzystać.

Również we wtorek wypada kolejna rocznica jednego z największych polskich zwycięstw podczas II wojny światowej – zdobycia Monte Cassino. Warto w tym dniu wspomnieć bohaterstwo Polaków walczących o niepodległość Polski na różnych frontach II wojny światowej.

W najbliższą niedzielę wypada Uroczystość Zesłania Ducha Świętego. Nabożeństwa nowenny przed tą Uroczystością są odprawiane w łączności z nabożeństwami majowymi.

Ministranci rozprowadzają bieżącą prasę katolicką. Zachęcamy do lektury.

Proszono nas o Ogłoszenie:

Parafia Ducha Świętego w Nowym Sączu zaprasza Małżonków na comiesięczne spotkanie formacyjne, które odbędzie się w Niedzielę Zesłania Ducha Świętego 23 maja o godz. 13.15. W ramach spotkania Droga Światła, Msza Święta i Adoracja Najświętszego Sakramentu.